Autorius Tema: Ar ekologija ekologiška?  (Skaityti 2379 kartai)

Atsijungęs Ec

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2895
  • Age: 55
  • LR dvasia: +19/-10
Ar ekologija ekologiška?
« Įrašytas: Kovo 09, 2014, 21:01:11 »
Turėjau diskusiją su vienu ekologu, kuris pakankamai susigaudo technikoje. Jei aš kur nors klystu, prašau taisykite. Trumpai:
DPF mano nuomone yra kietųjų dalelių filtras, kuris sulaiko ne nuodingas medžiagas, o anglį t.y. C, kuri yra ne tik nekenksminga aplinkai, o net naudinga (šiuo metu pasaulis kenčia dėl dirvos erozijos, t.y. anglies trūkumo dirvožemyje, pvz. kuo daugiau anglies dirvožemyje, tuo jis juodesnis), o kur nors Kinijoje to DPF gamybai yra išmetama nežinia kiek CO2 ar kitokio šlamšto tam, kad jis sulaikytų visai nekenksmingą anglį, kurios gerai suderintas variklis ir taip beveik nemeta
Ką EGR sumažiną išmetamas dujas maišydamas su paduodamu oru nežinau (nežinojo ir tas ekologas), bet jo ir jį aptarnaujančių dalių gamybai vėlgi yra išmetamas CO2 ir kitoks šlamštas
Kadangi pas tą ekologą argumentai baigėsi anksčiau, manau, kad ginčą laimėjau aš, nors tas ekologas laikė, kad ginčą laimėjo jis, nes jis pirmas mane pavadino rusų agentu  :)
LR Discovery 3 TDV6

Kuo geresnis visureigis tuo toliau važiuoti traktoriui :)

Atsijungęs RaimisB

  • Moderatoriai
  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2704
  • Age: 2020
  • location: Vilnius
  • LR dvasia: +20/-19
    • www.eljunga.lt
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #1 Įrašytas: Kovo 09, 2014, 21:38:51 »
anglis kaip tokia nera blogas cheminis elementas, bet baisus junginiai, pvz anglis ok, deguonis taip pat, bet anglies monoksidas CO labai toksiskas:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Anglies_monoksidas
tuo tarpu anglies dioksidas CO2 tai angliarukste :)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Anglies_dioksidas

pvz katalyzas CO vercia i CO2, ir atlieka labai rimta darba ekologijai.

suodziai, kietosios daleles (nesudeges dyzelinis kuras) yra labai stiprus kancerogenas, uztersia plaucius rimtai. Ar noretum keptuvej pridegusia bulve suvalgyti? tai juk anglis!

DPF neleidzia suopdziu ismesti i aplinka, kur transporto koncentratas didelis, mieste, todel pvz Vokieciai neileidzia i centrus be DPF ir katalyzu. Suodziai kaupiasi DPF, o kada isvaziuoji is miesto, suodzius sudegina, ju nelieka, lieka tik dujos, po katalyzo CO2 (be jo butu CO) ir nebelieka kietuju daleliu.

cia mano ne chemiko supratimas, gal kazkur yra netikslumu, tegu chemikai pataiso, bet pagrindinis principas yra toks. As ne del to pasakoju, kad pasigincyti noriu ir virsu paimti, tegu virsus buna kitu, man tai nesvarbu, noriu kad kuo daugiau suprastu teisingai apie siu duslintuvu daliu svarba :)

visa organika vandenilis, deguonis anglis ir t.t. pavieniui angeliukai, bet kai kurie ju junginiai yra tokia pekla :)
na manau supratai, ka norejau pasakyti.
Defender 90 300TDI, Defender 110 TD5
www.eljunga.lt

Atsijungęs Ec

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2895
  • Age: 55
  • LR dvasia: +19/-10
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #2 Įrašytas: Kovo 09, 2014, 23:36:54 »
Dėl CO ir CO2 pritariu, o dėl C mintis gera - esant progai nunešiu chemikams ištirti suodžių iš duslintuvo. Dėl katalizatorių ginčų nėra.
Jei bulvė pridegė lauže - tai joks koncerogenas o buvė + aktyvuota anglis, o jei keptuvėje  - tu teisus, tik koncerogenas yra paskrudęs aliejus įsigėręs bulvėje
Dėl suodžių mieste tai DPF pateisinu, bet kiek mačiau techapžiūrose, ar šiaip (mano jaunesnis sūnus iš žmonos Yario anglių jokiomis sąlygomis neišspaudžia, o jis tai pavaro  :) ), tai kai variklis tvarkingas, tai anglių ir nėra, o kai netvarkingas tai ir DPFui bus šakės
Mes kadaise gaminom įrenginukus, kurie buvo labai taupūs, bet brangūs, ir jei jų resursas nebūtų trumpesnis už atsipirkimo laiką arba būtų priimtas įstatymas, kad juos privalu visiems turėti, tai gal gamintumėm iki šiol  :)
Anglis, vandenilis ir deguonis atskirai yra ne organika, kartu jie (jų junginiai) organika
LR Discovery 3 TDV6

Kuo geresnis visureigis tuo toliau važiuoti traktoriui :)

Atsijungęs RaimisB

  • Moderatoriai
  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2704
  • Age: 2020
  • location: Vilnius
  • LR dvasia: +20/-19
    • www.eljunga.lt
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #3 Įrašytas: Kovo 09, 2014, 23:49:11 »
del bulviu lauze patikslinsiu, aktyvuota anglis bus kada sudega visai, per visa turi, kai ugnies neber, tik zarijai rusenant liko pelenais virst (kaip anglis griliui), jei rimtai apdege - nuodas.

Defender 90 300TDI, Defender 110 TD5
www.eljunga.lt

Atsijungęs Ec

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2895
  • Age: 55
  • LR dvasia: +19/-10
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #4 Įrašytas: Kovo 10, 2014, 07:21:09 »
Gal ir taip, nesu įsitikinęs, aš vaikystėje tų koncerogenų labai daug sukimšęs, man jie labai skanūs, ir visą laiką maniau, kad tai vaistas  :)
LR Discovery 3 TDV6

Kuo geresnis visureigis tuo toliau važiuoti traktoriui :)

Atsijungęs Ec

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2895
  • Age: 55
  • LR dvasia: +19/-10
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #5 Įrašytas: Kovo 10, 2014, 07:31:01 »
Turbūt visi žinome apie asbesto kenksmingumą. Tai va, Rusijoje, Sverdlovsko srityje yra miestas Asbest, šalia kurio yra asbesto telkinys ir gavybos karjeras. Ten vasarą dulkės yra asbestas, rudenį, pavasarį purvas po kojomis - asbestas, o žmonių sergamumas mieste kaip vidutinis Rusijoje, nesiskiria nuo tų vietovių kur asbesto nėra.
Asbesto "kenksmingumą", manau, paaiškina tai, kad jis yra išgaunamas tik Rusijoje ir kažkur pietų Amerikoje  :) . Jei pas tėvus ar senelius šiferinis stogas, manau, galite nesibaiminti  :)
« Paskutinį kartą keitė: Kovo 10, 2014, 07:33:02 nuo Ec »
LR Discovery 3 TDV6

Kuo geresnis visureigis tuo toliau važiuoti traktoriui :)

Atsijungęs RaimisB

  • Moderatoriai
  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2704
  • Age: 2020
  • location: Vilnius
  • LR dvasia: +20/-19
    • www.eljunga.lt
Re: Ar ekologija ekologiška?
« Atsakyti #6 Įrašytas: Kovo 10, 2014, 08:13:03 »
na Australijoje yra dar dyyydeles kasyklos, tai primena ir si daina :) :
Defender 90 300TDI, Defender 110 TD5
www.eljunga.lt