Lietuvos Land Rover forumas

Techninis skyrius => Variklio skyrius => Temą sukūrė: VMatas on Birželio 21, 2013, 17:56:08

Antraštė: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 21, 2013, 17:56:08
Iš kart pasakau, kad nepretenduoju į jokią 100proc. teisybę - tiesiog surinkau interneto platybėse info, kuri man logiškai paaiškina, kaip rinktis tepalus varikliui. Jei kam nors ši info padės suprasti, kaip rinktis tepalus - valio. Kalba eina apie tepalus dyzeliui, benzinui viskas paprasčiau ir pasirinkimas ten lengvesnis.
Disko 3 turi dvi 2.7l variklių modifikacijas:
1. Euro 3, be DPF filtro, modeliai iki kažkur 2007 m. vidurio;
2. Euro 4, su DPF filtru.
Disko 4 visi yra Euro 4 ir su DPF, dėl RRS nepasakysiu tiksliau, bet manau bus panašiai kaip ir Disko 3.
Priklausomai nuo to, ar yra DPF, skiriasi variklio tepalo parinkimas. Paprasčiau yra pradėti nuo reikalavimų varikliams su DPF (arba kitaip sakant išsiaiškinsim ko tenka atsisakyti, kad būtų DPF ir būtų geresnė ekologija). Mano asmenine nuomone, ekologijos gerinimas nėra toks vienareikšmiškai teigiamas reikalas kaip galėtų atrodyti iš pareiškimų ir dedamų tam pastangų…

Euro4 normos griežtai riboja kietujų dalelių kiekį išmetime, tam reikalui dedami DPF filtrai, o jų naudojimas savo ruožtu reikalauja :

1. Kuras negali turėti sieros priemaišų - standartas EN590 nustato, kad dyzeline nuo 2009 m. negali būti daugiau nei 10mg sieros junginių 1 kuro kilogramui, kitaip DPF "miršta" kaip musės rudenį;
2. turi būti naudojami tepalai su žemu peleningumu, žymimi kaip LowSAPS, LowSPS ar LowSpash su mažu sieros, fosforo ir kalcio kiekiu - vėlgi kad DPF nenumirtų;
3. DPF filtrų regeneracijos, įpurškiant papildomą kuro kiekį susikaupusių dalelių išdeginimui (hmmm, kaip čia su ta ekologija ir kietom dalelėm toj vietoj - jau galima? :D ). Tai gresia tuo,  kad dalis nesudegusio kuro pateks į karterį ir praskies tepalą;
4. kurui sudegant be pelenų auga azoto oksidų kiekis išmetamosiose dujose, todėl naudojamos EGR ir naujos SCR (AdBlue) sistemos neutralizuoti azoto oksidams. Išmetamųjų dujų grąžinimas į įsiurbimą veda prie to, kad stūmoklio žiedų zonoje tepalo plėvelė visus 4 variklio darbo taktus kontaktuoja su karštom išmetamosiom dujom, dėl ko papildomai oksiduojasi ir gauna azoto junginių.

Kokie procesai vyksta dyzeliniame variklyje?

Dyzeliniame variklyje iš principo visada susidaro daug suodžių, kurių nors ir maža dalis, bet VISADA su išmetamosiomis dujomis patenka į karterį. Tam į alyvą dedami specialūs priedai, kurie visam tam šlamštui neleidžia nusėsti ant alyvos kanalų, kad jis patektų į tepalo filtrą ir ten liktų. Tuo būdu tepale dyzeliui turi būti daugiau plaunančių priedų. Kuo didesnis yra sulfatinio peleningumo indeksas, tuo geriau tepalas tvarkosi su suodžiais. Sekantis punktas - sieros kiekis dyzeline visada yra didesnis nei benzine. Kadangi dyzelinis variklis yra žematemperatūrinis (patys žinot kaip ilgai šyla, ypač žiemą), tai reiškia kad ne visas vanduo patenkantis su oru(vandens garų ten visada yra) yra pilnai išgarinamas. Sieros junginiai, pakliuvę į tepalą ir susimaišę su vandeniu iš degimo produktų, kurie irgi patenka į karterį sudaro sieros rūgštis. Kurios visų pirma sugadina tepalą, o antrą, sukelia koroziją. Vėlgi tai reikalauja daugiau priedų antioksidantų - tų pačių plaunančių priedų, kurių kiekį tepale parodo šarmingumo indeksas TBN - kuo jis didesnis, tuo daugiau rūgščių tepalas gali "suvalgyti". Reikia turėti galvoje, kad laikui bėgant ir neutralizuojant rūgštis, tepalo TBN indeksas mažėja ir tepalas praranda plaunančias savybes. Kuo daugiau tepale yra sieros, tuo greičiau šis procesas vyksta. Būtent todėl toks pavojingas yra kontrabandinis kuras, kuriame gali būti didelis sieros kiekis - Rusijoje dar daug kuro gaminama pagal GOST standartus, o tepalai deja yra nauji ir tam nepritaikyti.
Jei sieros kiekis siekia 100mg/1kg kuro (lengvai, GOST leidžia iki 2000mg/1kg), TBN indeksas sumažėja 0.9 - 1.1 kiekvienam 1000km. "Tikro" dyzelinio tepalo TBN indeksas yra 12 ir daugiau, bet tokio rasti yra sunkoka, o nuo sunkvežimių irgi nepilsi… Sakykim, parinkus tepala su indeksu TBN = 10, galima būtų nuvažiuoti apie 10kkm, jei sieros kiekis yra 100mg/1kg. Tačiau TBN nesumažėja iki 0, ties maždaug 30 proc. riba jis nustoja mažėti, o rūgštingumo indeksas tepale auga toliau. Tepalas visiškai praranda plaunančias ir antioksidavimo savybes. Situacija dar labiau pablogėja žiemą, kai tepalas papildomai atskiedžiamas dyzelinu paleidžiant šaltą variklį.
Visada yra ir kitas lazdos galas - mažas sieros kiekis yra priežastis, dėl kurios greitai sudyla aukšto slėgio kuro siurbliai ir purkštukai. Sieros junginiai dyzeline suteikia pastarajam tepimo savybių - nesant sieros šių savybių dyzelinas netenka. Prisimenant sovietinius laikus dabartinis dyzelinas išgaruoja beveik kaip benzinas - be pėdsakų… Taigi, ekologiškas pasirinkimas yra paprastas - arba užmušti siera DPF, arba išlaidos siurbliams ir purkštukams. Matomai sieros pašalinimas, daugiau naujų variklių, daugiau siurblių ir purkštukų, naujų EGR, DPF gamyba jokių ekologinių problemų nesukuria…

Kaip minėjau aukščiau, tepalas papildomai oksiduojamas dėl dalies išmetamųjų dujų grąžinimo į degimo kamerą - tai niekaip neprailgina jo gyvenimo laiko, tik sumažina. Suspaudimo laipsnis dyzeliniame variklyje yra gerokai didesnis, iki 1.2-2 kartų. Tai iš vienos pusės lemia, kad į karterį patenka daugiau degimo produktų, ir to efektus jau aptarėm aukščiau, o iš kitos pusės tai lemia, kad tepalas turi būti atsparesnis putojimui ir garavimui (daugiau putų - didesnis garavimo plotas), bet turėti reikiamą klampumą, ne per didelį ir ne per mažą.

Ką daryti ir kaip pasirinkti tepalus?

API tepalų klasės:

Raidė C reiškia tepalo paskirtį dyzeliniam varikliui, S - benzininiam(S klasikacijos antra raidė yra šiek tiek kitame diapazone, bet to čia neaprašinėsiu).

CJ - nuo 2006 metų. Varikliams su DPF, naudojamas kuras gali turėti iki 0.05 proc. sieros pagal svorį. Patys patys šiuolaikiškiausi tepalai, automobiliams nuo 2006 metų.
CI - nuo 2002 metų. Varikliams su EGR, sieros kiekis iki 0.5 proc. svorio. Automobiliams nuo 2002 metų.
CH - nuo 1998 metų. Varikliams su EGR, sieros kiekis iki 0.5 proc. svorio. Automobiliams nuo 1998 metų.
CG - nuo 1995 metų. Sieros kiekis iki 0.5 proc. svorio. Automobiliams nuo 1995 metų.
CF - nuo 1990 metų. Automobiliams su turbina arba be, nuo 1990 metų.

ACEA klasės:

ACEA kokybinė klasifikacija naudojama nuo 1996 m., o jos naujausioji 2008 m. redakcija skirsto variklines alyvas į tris grupes, žymimas raidžių junginiu : A.../B... - alyvos lengvųjų automobilių benzininiams ir dyzeliniams varikliams, C... – alyvos lengvųjų automobilių benzininiams ir dyzeliniams varikliams, turintiems specifines dujų šalinimo sistemas, E... - alyvos sunkiajam komerciniam transportui. Kiekviena šių grupių skirstoma į kokybinius lygius. Pvz. A1/B1, A3/B3, C2,B3 arba E4, E7. Reikia pastebėti, kad lengvųjų automobilių alyvos pažymėtos junginiu A.../B... ar C... yra universalaus panaudojimo ir yra tinkamos tiek benzininiams, tiek dyzeliniams varikliams, be to ACEA klasifikacijoje ne visada didesnis skaičius rodo aukštesnę alyvos kokybę.

Lengviesiems automobiliams su benzininiais ar dyzeliniais varikliais be DPF

A1/B1 lengvos eigos, degalus taupanti alyva;
A2/B2 nebenaudojama;
A3/B3 pasižymi geresniu atsparumu oksidacijai ir plėvelės patvarumu;
A3/B4 pasižymi geresniu atsparumu oksidacijai ir plėvelės patvarumu, moderniems dyzeliniams varikliams su tiesioginiu kuro įpurškimu;
A5/B5 lengvos eigos, degalus taupanti alyva, pasižymi geresniu atsparumu oksidacijai ir plėvelės patvarumu.

Lengviesiems automobiliams su benzininiais ar dyzeliniais varikliais su DPF (visos alyvos yra Mid/LowSAPS):

C1 lengvaeigė, degalus taupanti alyva su griežčiau ribojama cheminė sudėtis;
C2 lengvaeigė, degalus taupanti alyva;
C3 pasižymi geresniu plėvelėss patvarumu;
C4 pasižymi geresniu plėvelėss patvarumu,griežčiau ribojama cheminė sudėtis

Kad išsirinkti tikrai dyzeliniam varikliui skirtą tepalą pagal API klases, Žymėjimas C raide turėtų eiti pirmu, pvz.: CF/SJ. Paprastai būna atvirkščiai - dažniausiai gamintojai pirma eile tepalą pozicionuoja benzininiams varikliams ir tik po to dyzeliniams. Tai nereiškia, kad tepalas netinka dyzeliniam varikliui.

Pažiūrėkim, ką rekomenduoja mums JLR - Castrol 5W30, lengvaeigė, degalus taupanti alyva, kurios klasė yra A5/B5. Gamintojas rūpinasi ekologija, ir siūlo naudoti mažai klampią alyvą, leidžiančią teoriškai sutaupyti kokį procentą degalų, padidinti variklio galią, etc.. galima pasiskaityti Castrol puslapyje ir ant įpakavimo. Taip, skystesnis tepalas sumažina nuostolius dėl trinties, tačiau… yra kitas lazdos galas. Tai galioja tik guoliams, tuo tarpu variklyje mes turime slydimo poras cilindras - stūmoklis, ir alkūninis - įdėklai. Ir būtent čia yra didžiausias pavojus dilimui - skystesnis tepalas šiek tiek pagerina ekologiją, bet tuo pačiu sumažina variklio resursą. Tepimo plėvelė yra plonesnė, tepalas greičiau "pabėga" nuo paviršių, aukštoje temperatūroje išvis pavirsta į vandenį.. Kas gamintojui įdomu? Kad pirktų naujus automobilius, variklius, bet tikrai ne resursas… O ekologija tai priverstinis reikalas, ypač išsivysčiusiose šalyse - jei nedeklaruosi, kad gerini ekologiją tai tavo dienos bus suskaičiuotos. Rekomenduojamo tepalo gamintojas.. na čia plati dirva piktnaudžiavimui ir "otkatams", kad būtų rekomenduojamas tik TAS PATS tinkamiausias tepalas varikliui, pavarų dėžei, ir t. t… Nesigilinsiu :)Tai tas pats kaip ir tepalai reklamuojami kaip patys geriausi, greičiausi,…, o pirkėjui nesigilinant kokias charakteristikas jie turi.

Kaip aš planuoju sau rinktis tepalus

1. Jei mano Disko turėtų DPF, tada nėra praktiškai pasirinkimo, tik LowSAPS tepalai ir kuras iš legalių degalinių. Jei piltis kurą iš neaiškių šaltinių, reikia turėti galvoj, kad 2-3 bakai gali visiškai užmušti tepalą, kuris yra didžiulio kompromiso tarp ekologijos ir variklio resurso pasekmė - o tai įdėklų prasukimu gresia mažiausiai, o taip pat ir DPF mirtimi. Nerizikuočiau;
2. Jei Disko neturi DPF, laisvės laipsnių yra daugiau. Visų pirma, jokiu būdu ne patys patys šiuolaikiškiausi, su “XXI amžiaus”, “galios” ir t.t.  priedais, LowSAPS tepalai - jie netinka. Peleningumo koeficientas pas juos žymiai mažesnis, 0.6-0.7 lyginant su 1.3 tinkamam tepalui, šarmingumo koeficientas - 6-7 lyginant su reikiamu 12 (nors 12 jau sunkoka rast šiais laikais, tikėtina 10-11) - ieškom atitinkamų koeficientų. Toliau, žiūrim į klampumą. Rekomenduotas 5W30 klampumas mano nuomone vis tik yra per mažas normaliam variklio darbui, ir atitinka tik gamintojų ir “ekologų” interesus, bet niekaip ne mano. Ypač važiuojant į bekelę, arba į kalnus, o jei dar su priekaba, kur variklio darbo režimas dažniausiai yra aukštesnių sūkių zonoje, temperatūros yra aukštesnės, 5W30 taps vandeniu. Todėl renkuosi sekančiam keitimui 5w40, kaip geriausiai mano manymu atitinkantį mano reikalavimus tepalą. Žiemą gal geriau būtų 0W40, bet vėlgi - yra savi niuansai. 0W40 grupės tepalams naudojamas skystesnis bazinis tepalas, kuris sutirštinamas iki reikiamo lygio naudojant priedus, 5w40 bazinis tepalas yra tiesiog tirštesnis. Laikui bėgant priedai susieksploatuoja, todėl tepalas su mažiau tirštinančių priedų yra stabilesnis.

Pabaigai - visa tai kas žemiau yra parašyta varikliui be DPF (tai mano asmeninė nuomonė ir ja vadovautis nebūtina :) )

1. Vienareikšmiai šildom variklį žiemą, spjaunam į visus ekologų teiginius kad to daryti nereikia - šaltame variklyje nesudegęs kuras skiedžia tepalą;
2. Jokių aukštų apsukų kol variklio temperatūra nepasiekė 40C;
3. Tepalo keitimas nepilant neaiškaus kuro - NIEKAIP ne rečiau nei 10kkm, jei naudojamas kokybiškas tepalas. Longlife tai tik pasakėlės - jei suprantame kokie procesai vyksta variklyje;
4. Jei pilamas neaiškus kuras, važiuojama iki darbo tik 10 -20 min., ilgai stovima kamščiuose tuščiaja eiga, ir ypač visa tai žiemą - 6-7kkm - vėlgi jei naudojamas kokybiškas tepalas;
5. Tepalas 5W40, mano atveju tai bus Motul 8100 X-cess 5W40 ACEA A3/B4 API SN/CF. Jokiu būdu ne ACEA C klasės tepalai, nes nėra DPF;
6. Stengtis kad sulfatinis peleningumas artėtų į 1.3 (X-cess turi 1.1);
7. Stengtis kad šarmingumo koeficientas artėtų į 12 (X-cess turi 10.1);
8. Stengtis kad HTHS (dinaminis klampumas aukštoje temperatūroje) būtų ne mažesnis nei 3.5 (X-cess turi 3.7)

Tai kas parašyta apie Motul jokiu būdu nėra šio tepalo reklama - tai tiesiog mano pasirinkimas. Yra kitų tepalų, kurie turi identiškus parametrus - laisvė rinktis.

O nuo ko viskas prasidėjo? Pirmas impulsas susimąstymui buvo Castrol 5w-30, ACEA C3, supiltas dar nežinant kas ir kaip bei dėka gerų patarimų -  sulfatinis peleningumas GAMINTOJAS NEPATEIKIA info, TBN - NEPATEIKIA info, HTHS - 2.9. Kai jį išpyliau po 6kkm, tai vaizdelis buvo labai ne koks...vanduo, tik juodas. Jau buvau pasiskaitęs kiek apie tepalus, ir supyliau Motul 8100 Eco-nergy 5W30 ACEA A5/B5 API SL/CF, sulfatinis peleningumas - 0.98, TBN - 10.3, HTHS - 3.4. Variklis iškart pradėjo dirbti žymiai švelniau - nusprendžiau kad tai buvo teisingas žingsnis. Šiuo metu jau susidėliojau sau logišką vaizdelį kas prie ko - paknisti teko nemažai kad susirasčiau reikiamą info. Beje, Castrol rekomenduojamas Discovery 3 tepalas Castrol 5W30 Magnatec API SM/CF, ACEA A1/B1, A5/B5 toli gražu nėra dyzeliui be DPF: sulfatinis peleningumas - 0.92, TBN - 8, HTHS - GAMINTOJAS NEPATEiKIA... kitoj specifikacijoj skaičiai jau kiti - mačiau bent 3 SKIRTINGAS 5W30 Magnatec specifikacijas :O Gal ne veltui Castrol paskutiniu metu keikiamas yra...

Tokie tai pamąstymai ir info, kuriais nusprendžiau pasidalinti - gal kam padės renkantis tepalus ir supratimui kas vyksta variklyje. Nežinau, ar tai padės mano varikliui gyventi ilgiau nei jam numatyta, bet bent būsiu tikras kad padariau viską kad jam būtų geriau :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 22, 2013, 16:20:19
Pamiršau parašyti vieną svarbų dalyką:

BŪTINAI reikia nuolat kontroliuoti purkštukų balansą. Jei nors vienas purkštukas pila per daug, didelė tikimybė kad dalis nesudeginto dyzelino patenka į tepalą ir jį skiedžia bei žudo...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Birželio 24, 2013, 11:36:30
Ačiū, Vytai.
Informacija labai naudinga, nuo A iki Ž. Puikiai padirbėta.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: gkgiedrius on Birželio 25, 2013, 09:53:38
Ačiū už info, o kaip kontroliuoti purkštukų darbą?
Kaip žinoti ar vienas neperpila perdaug?
Jei disko 3 yra 2005 metų vadinasi be DPF filtro?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 25, 2013, 10:35:41
Jei 2005 - be DPF vienareikšmiškai. Tą brudą pradėjo dėt 2007 metais. Purkštukų darbas - diagnostika kompu... O jei jau visai blogai, tai tepalo lygis kyla :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Birželio 25, 2013, 18:34:22
Jai jau stipriai purkstukai uzeina uz balansa tai ismeta CHEK engine bet geriausia patikrint nors retkarciais su kompu del savo ramibes  :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 25, 2013, 19:12:26
JHo, iš tikro, jei užeina už ribų labai tai Check Engine garantuotas. Bet nemanyčiau kad verta jo laukti :):)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: gkgiedrius on Birželio 26, 2013, 08:44:44
Jei auto be DPF, tai tepalo charakteristikos turėtų būti
5W30
ACEA: A5/B5
API: SL/CF
Jei automobilis gerai kuriasi, važiuoja, netrukčioja, nedetonuoja
ar yra kokia galimybė, kad purkštukai blogai dirba?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 26, 2013, 09:18:30
Turėtų būti pagal JLR rekomendacijas :) Ir Castrol :D
Aukščiau pabandžiau paaiškinti, kodėl tai nėra visai gerai, bet kiekvienas turi teisę pats rinktis, ką pilti. Beje, įdomumo ir pagalvojimo dėlei siūlau pasižiūrėti, kaip skiriasi to paties gamintojo 5W-30 alyvos parametrai paprastoms ir sportinėms alyvoms... Kur reikalingas geresnis tepimas manau klausimų nekyla :D
Be to, vien pasakymas 5W30 ACEA: A5/B5 API: SL/CF visiškai nieko nesako apie alyvos tepimo ir ilgaamžiškumo savybes. Tokių alyvų pas vieną ir tą patį gamintoją galima surasti bent kelias, o kur dar visa gamintojų gama...  O jos visos skirsis sulfatiniu peleningumu, TBN ir HTHS indeksais, ir kartais labai stipriai. O kai kas (ne vien Castrol, yra ir kitų)  netgi nenurodo kai kurių parametrų, ir žinok kaip ten yra. Todėl ir pabandžiau paaiškinti kas yra svarbu ir kodėl.

Dėl purkštukų - labai gali būti kad išoriškai tai niekaip nepasireikš. Pas mane po nupirkimo vienas nedapildavo, kitas šiek tiek perpildavo - po pakeitimo gal kiek sutrumpėjo sukimo starteriu laikas, ir viskas. Niekaip kitaip nesimatė ir nesijuto be diagnostikos.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Birželio 26, 2013, 09:29:52
Įdomumo dėlei, giliau paknisus sutinku nuomonių, kad mineraliniai tepalai yra geresni variklio ilgaamžiškumo požiūriu... :D Kol kas aš pats dar nesusidraugavau su tokia mintim....žiūrėsim, skaitysim.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 11, 2013, 15:29:13
Taigi, tepalas pakeistas į Motul Xcess 5W40. Sakau, kad efektas teigiams:

1. Išnyko kompensatorių caksėjimas iškart po užvedimo, kai Disko ilgiau pastovi;
2. Subjektyviai variklis dirba minkščiau ir tyliau.

Apibendrinti įspūdžiai pagal pylimo eilę:

Castrol 5W30 Edge Professional ACEA C3 - visiškas vanduo išpylant po 6kkm, džiaugiuos kad nevažiavau ilgiau su juo;
Motul Eco-nergy 5W30 ACEA A5/B5 - irgi skystas, bet po 10 kkm subjektyviai atrodė geriau, variklis po tepalo keitimo dirbo geriau ir švelniau nei su Castrol;
Motul X-cess 5W40 ACEA A3/B4 - žiūrėsim kaip bus po laikotarpio pabaigos, kol kas vien tik teigiami įspūdžiai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Spalio 12, 2013, 22:39:47
Kol kas įspūdžiai nuo 5W-40 vis teigiami :)

Bet kadangi vis dar domiuosi šia tema, tai štai jums žiniai tikri tepalai dyzeliniams varikliams specialiai jiems sukurti:

Mobil Delvac 1 SHC 5W40
Idemitsu Zepro Diesel 5W-40

Ieškosiu ateičiai:)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Spalio 16, 2013, 09:36:55
Įdomumo dėlei :D

(http://s7.directupload.net/images/110225/2kvjohs6.jpg)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Arvydas on Spalio 16, 2013, 11:16:09
neesu castrol gerbejas, bet būkim biedni bet teisingi :) ši nuotrauka greičiausiai paimta ir kokio RU forumo, o kaip žinia ten padirbtos produkcijos yra labai daug, tai nėra ko lyginti pvz pirkta auto parduotuveje ar servise, su produkcija pirkta kur tarpuvarteje :) Sutinku, kad castrol produkcija paskutiniu metu girdima daugiau neigiamam kontekste, bet netikiu kad ant tiek blogai :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Spalio 16, 2013, 12:43:02
Jo, paskutiniu metu kontekstas Castrol atžvilgiu tikrai nekoks. Šiaip sako kad tai abu kanistriukai pirkti JAV, tik skirtingose parduotuvėse... Nežinau, bet iliustracija iškalbinga :)
Asmeniškai mano praktiniai įspūdžiai irgi neigiami. O kadangi dar ir atlikau tam tikrą tiriamąjį darbą apie tepalus - tai man labai nepatiko tai, kad priklausomai nuo šalies to paties tepalo charakteristikos Castrol brošiūrose yra kiek kitokios. Ir čia didelis klausimas: KODĖL TAIP?? Na o dėl spalvos tai nežinia ir kaip čia pas mus yra, ir ką(kur pilstytą) gali nusipirkti...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Spalio 23, 2013, 18:58:23
Kol kas įspūdžiai nuo 5W-40 vis teigiami :)

Bet kadangi vis dar domiuosi šia tema, tai štai jums žiniai tikri tepalai dyzeliniams varikliams specialiai jiems sukurti:

Mobil Delvac 1 SHC 5W40
Idemitsu Zepro Diesel 5W-40

Ieškosiu ateičiai:)

galima organizuoti atvezima is Vokiečių, nes tai rinkai skirti produktai ne paslaptis yra geresnės kokybės. Užklausiu šitų abieju variantu ar yra ir kokios kainos.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 08:43:34
Įdomi VMato nuomonė apie šitą alyvą:
Liqui Moly - Diesel Synthoil SAE 5W-40 (http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1F71C219C495E9C0C12573B4005078CE/$file/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40_EN.pdf)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 08:54:37
Manau kad yra geresnių :) Nepatinka todėl kad nenurodo svarbių parametrų:

a)peleningumo (kitur radau kad yra 1.2?)
b)šarmingumo indekso TBN;
c)alyvos klampumo esant aukštai temperatūrai bei aukštam šlyties lygiui HTHS.

Jei slepia reiškia turi ką slėpti. Tiek. :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 09:58:22
TBN 9,6 mg KOH/g - toli nuo 12...
HTHS >3,5mPas - nezinau kaip interpretuoti
paskutinis post-as
http://forum.liquimoly.ru/topic/13399-toyota-lc-prado-30-diesel/page-3 (http://forum.liquimoly.ru/topic/13399-toyota-lc-prado-30-diesel/page-3)

nu jo. yra geresniu variantu
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 10:26:44
VMatai, ar gali pabūti vertėju(PDF) ?
http://www.oil-club.ru/forum/topic/8266-8266/ (http://www.oil-club.ru/forum/topic/8266-8266/)
Plz... :)
Apie Mobil1 Delvac  1 SHC аtsiliepia labai gerai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 11:13:50
Beveik vertimas su trumpais komentarais.

1) TBN 16 - LABAI geras rezultatas - tepalas žymiai ilgiau bus gyvas, nes susidarančių rūgščių poveikis ilgiau bus neutralizuojamas. Aš siūliau siekti 12, ką toli gražu ne kiekvienas tepalas gali pasiūlyti, o čia 16.
2) Stingimo temperatūra -50C - gerai žiemą. Tikėtina kad naudojami PAO (olefinų) priedai, žymiai pagerinantys alyvos žematemperatūrines savybes.
3) Peleningumas 1.7 (siūliau siekti 1.3, ko tikrai ne kiekviena alyva gali pasiūlyti šiais laikais) - fantastiškas rezultatas. Reiškia kiek šlamšto tepale gali būti nunešta emulsijos pavidalu iki tepalo filtro, o ne nusės ant tepimo kanalų sienelių.
4) Geras klampumas prie -30C - svarbu starteriui.
5) Tepalas geras dar ir tuo, kad gamintojas pasistengė sumažinti sieros kiekį tepale iki minimumo, nepaisant kad priedų kiekis yra įspūdingas sieros poveikiui sumažinti.
6) Dilimo modifikatoriai cinko-fosforo ir boro pagrindu , plovimo modifikatoriai (nuo tepimo kanalų sienelių) kalcio pagrindu. “Ekologiški” tepalų gamintojai praktiškai nebededa dilimo modifikatorių turinčių boro ir ypač fosforo, keičia juos visokiais “stebuklais”. Tuo tarpu fosforo junginiai tam reikalui yra tiesiog nepakeičiami ir niekas nieko doro vietoj jų dar nesugalvojo…

Nuo savęs dar pridėsiu - HTHS yra 3.8 .

Geriau šiek tiek yra tik Idemitsu, kadangi tai VISIŠKA sintetika esterių pagrindu - bet skirtumas ten jau neesminis gaunas.. O dar jo rasti kur klausimas. Nors Delvac 1 SHC (būtent SHC )- irgi klausimas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 13:26:15
VMatai, ačių labai.
Viskas pasaka. Esminis klausimas - iš kur gauti ? :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 13:32:09
 Pats apie tai galvoju :P
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 14:05:13
Ieškom trečio kaip minimum - kažkur pavasariui:)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 14:22:26
jei kalba apie 20L talpa tai sakyčiau maksimum trečio ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 14:46:41
Jo - kalba apie 20l talpą :) Kažkaip sugebėjau nepaminėti.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: gkgiedrius on Lapkričio 25, 2013, 15:23:27
O kokia kaina to "stebuklingai gero" tepalo?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 15:32:12
20l apie 170EUR + siuntimas. Gal rasim ir pigiau kiek :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: gkgiedrius on Lapkričio 25, 2013, 15:54:00
Labai gera kaina, aš neseniai pasikeičiau tepalą variklyje,
bet, manau, jei ieškosit kompanjono pirkimui, pasirašyčiau
ant 6 litrų.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 15:57:29
Tai kaip ir rašiau - pavasariui kažkur planuojam :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Lapkričio 25, 2013, 19:24:38
Pasirašyčiau ir aš, bet keitimą numatau vasario mėn., prieš kelionę į Alpes. Tad liksiu prie Motul.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 19:40:50
Dėja didesnė talpa tik 208L(1.432,77 €) :) Na nuo mūsų liks 2l, taigi dar sekančiam keitimui galėsi pirkti 4L vietoj 20L ;)
Iki to laiko mes suderinsim kanalą.
Dar anksti kalbėti, gal alyva pasirodys visai nekokia. Tfu tfu tfu  :-X
Vyrai, gal turite draugu furistų, įdomu kokią alyvą jie pila ir iš kur ima ? Gal irgi nieko ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 25, 2013, 19:47:36
Dėl nekokia tai nereikia gąsdintis. Viskas su ja Ok. Renkam sekančius 3:):)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Lapkričio 25, 2013, 19:52:29
O, įdomu kur ji randasi pirkt? Griždamas iš Italijos Alpių planuoju maršrutą pro Šveicariją, rytinę Prancūziją iki Paryžiaus, pro to pro Belgiją, Vokietiją, gal pakeliui rasčiau :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 25, 2013, 20:13:26
Na rimtai nežiūrėjau.
Pirmas pasitaikęs buvo Vokietijoje,bet adreso nerodo(e-parduotuvė).
Esu dar užklausęs Lt atstovų kainą. Bet kolkas tyla.
Jei atsakys, informuosiu ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 04, 2014, 21:42:27
Kelintas būčiau?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 15, 2014, 10:56:40
Dar sykį apie alyvas - prikabintas Excel failas.
1 lape - bendriniai alyvų SKIRTŲ dyzeliams (NE UNIVERSALIŲ!!) parametrai. Raudonai pažymėta kas yra gerai varikliams be DPF (nenagrinėju DPF atvejo, kol kas neaktualu :) ). Neatmestinas variantas, kad galima ir šias alyvas naudoti, nors jos ir skirtos krovininiams, yra žmonių kurie naudoja pvz. Motul Tekma;
2 lape - Oil club testai 5W40 alyvoms - išskirtos dvi alyvos, kurias norėčiau sau naudoti, vėlgi raudonai pažymėta kas yra labai gerai. Apie jas jau rašiau anksčiau;
3 lape - Oil club testai 5W30 alyvoms.

Viskas surūšiuota pagal gerumą -atkreipiu dėmesį -  čia tik mano nuomonė. Palyginimus galit darytis patys.

[attachment deleted by admin]
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Arunas on Vasario 15, 2014, 22:07:04
tik toks pastebejimas, kad ne visi MAC'us naudoja :) Nes cia kazkokie specifiniai juju sistemos formatai, kaip suprantu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 15, 2014, 22:39:12
sorry, tikėjaus kad užrašiau kaip Excelį :)

Pridedu PDF - visi turi matyti.

[attachment deleted by admin]
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 18, 2014, 23:40:11
Pirkau šiandien tepalo 7 litrus, Kroon oil Asyntho 5w30 (API SL/CF | ACEA A3/B3, A3/B4 | GM LL-A-025/LL-B-025). Nebuvo kada ieškoti ko geresnio, o kadangi visą laiką į savo ankstesles toyotas pyliau šios markės tepalus ir nebuvo problemų, manau nepagadinsiu. Norėjau pirkt 5W40, bet pardavėjas primygtinai siūle būtent šitą, nes jis pagal gamintojo specifikacijas skirtas būtent šiam varikliui. Jei vasarą važiuosiu į Rusiją, atsivešiu sau Idemitsu Zepro Diesel 5W-40 20 litrų, nes pas mus tai visiška egzotika. Greičių dėžei kroon oil'o tepalas pasirodė brangus (9l su diiiidele nuolaida 300 pinigų). O gal tai normali kaina?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Vasario 19, 2014, 07:13:22
daug metu naudojau kroonoil, ant, sorry Dagriui, bet savo kailio patyriau problemele, kuria per ilga laika sukelia sie tepalai, todel daugiau nebeperku.
1.buvau istikimas sios alyvos naudotojas, bet per penkerius metus karteryje (ir ne tik) susirinko daug tirstu apnasu, padidejo stipriai tepalu sanaudos 1l/1000km (ne per 3-5 tepalu keitimus, daugiau laiko reikejo) speju ziedai pastrigo. Pradejau Shell pilti, po keliu keitimu sanaudos liko, bet sumazejo perpus. Problema buvo su Volvo 850GLT

2. europoje, isskyrus olandija, niekur sios alyvos pirkti nemaciau, reikejo papildymui nusipirkt, teko kito gamintojo maisyti, todel pasirinkau Shell, jos bet kurioje valstybeje lengviausiai gaunama.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 07:37:04
Tas Kroonoil pagal parametrus visai nebloga alyva, jei tai teisybė. Na 5w30 tai jau kitas reikalas - visada siūlyčiau prisiminti, kad kai Disko pasirodė LR rekomendavo 5W40, o paskui kažkaip persigalvojo - tipo variklis atjaunėjo metams bėgant? :D Testų neradau, tai sunku pasakyti tiksliau. O 300 litų už alyvą į greičių dėžę tai dar pigiai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Vasario 19, 2014, 07:55:51
ir po kokiu 5 kroonoil keitimu pasitikrint pravartu butu apnasas ant karterio sieneliu
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 07:57:18
RaimiB - o nepameni kokią Kroonoil alyvą naudojai?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 19, 2014, 09:15:44
Matau, kad šitas mano kroon oilas kandidatas į mano senąjį ir neužmušamą Yaris Verso  :) . Kaip tik laikas keisti ateina. Pirkau nepaskaitęs šios temos, dabar būsiu protingesnis
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Vasario 19, 2014, 13:10:33
RaimiB - o nepameni kokią Kroonoil alyvą naudojai?

ir mineralas ir sintetine, pusiau sintetiunes buvo, 5w40, 10w40, MB209-am kemperiui 15w40 naudojau, turiu su Dagriu gerus santykius, geras kainas tepalams turejau, visos masinos vaziavo su juo. Razuvanovas perspejo kazkada apie tokias galimas bedas, numojau, netikejau, kol Volvo tepalu ryti stipriai nepradejo kai alsuoklis uzako nuo tirsciu is alyvos, buvo padetas taskas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 13:39:38
Reiškia dar vienas gamintojas kažkokią velniavą su tepalais daro, ne tik LR rekomenduojamas...

Šiaip yra įtarimai, kad www.kroon-oil.com = www.vatoil.com = www.xenum.be . Beje, pagal stingimo temperatūrą (-40C) ir saugumo duomenų lapą Kroon oil Asyntho 5w30 yra grynas hidrokrekingas, o ne sintetika..
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 19, 2014, 14:11:54
Dabar jau nuspręsta - keliaus į senąjį Yariką  :) . Beje, o kas yra tas hidrokrekingas?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 19, 2014, 14:15:38
O dėl Idemitsu Zepro Diesel tepalų, arčiausiai jų yra Kaliningrade, gali būti , kad važiuosiu iki vasaros, bet tai tik sekančiam keitimui. O gal yra dažnai važiuojančių į Kaliningradą?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Vasario 19, 2014, 14:35:15
praeitais metais ziurėjau kaliningrade keliose pardėse, tai nebuvo net girdėje, bet butų galima patikrinti. Vaziuoju pats ten tik zvejoti, o kadangi su ziema taip kaip dabar tai nzn ar vaziuosiu artimu laiku. bet gali duoti uzsakyma ir paziūrės. Man aisku neaktualu, jau nes Vmatas DPFf pas mane atrado ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 14:45:13
Hidrokrekingas - naftos (ir "otrabotkės" irgi) distiliavimas ir valymas, siekiant gauti alyvas. Šiuo metu pagal API specifikaciją išskiriami 5 alyvų gamybos būdai:
1. Mineralinės alyvos valymas tirpikliais
2. Mineralinės alyvos hidrokrekingas (pakartotinis distiliavimas) ir dalinis vaško pašalinimas
3. Pilnas mineralinės alyvos hidrokrekingas ir katalitinis vaško pašalinimas - pritemptinai laikoma kad šios alyvos jau yra "sintetinės"
4. Cheminė sintezė (polialfaolefinai – PAO) - čia jau tikrai sintetika
5. Cheminė sintezė, (esteriai, polialkilenglikoliai ir kt.)

Kainų skirtumas tarp I ir IV grupės alyvų gali siekti 4-10 kartų, o V grupei - dar daugiau... Parašymas Fully Synthetic ant talpos absoliučiai nieko nereiškia, tai gali būti tiesiog III grupės alyva. DAUGUMA gamintojų netgi negamina visų sudėtinių alyvos komponentų - pagamina bazinę I, II ar III grupės alyvą ir į ją supila standartinių priedų (modifikatorių)rinkinį ir uždeda gražius užrašus su žodžiais "Super", "Fully", "Multi" .. O kovoje už ekologiją trinties modifikatorių, ypač fosforo kiekis prieduose vis mažėja, alyvos klampumas ir tuo pačiu plėvelės storis 100C temperatūroje taip pat (čia aliuzija į 5W30) :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Vasario 19, 2014, 16:25:59
i sona biski, apie zvejyba ten, mano siulytos kavinukes Fabai pazystamas savininkas nuskendo pries savaite :(
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Vasario 19, 2014, 17:05:20
zinau ir leituvaičiai jau nebesiulo ant ledo nuvezt si sezona.
dėl tepalu, yra pajungti furistai kurie vaziuoja i maskva ir piteri, o kaliningade irgi bus paieskota.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 19, 2014, 21:09:57
Jei į Maskvą ir Piterį važiuoja, tai ten labai daug kur galima šio tepalo nupirkt.
http://www.idemitsu.ru/where-to-buy/store (http://www.idemitsu.ru/where-to-buy/store)
O Kaliningrade atstovai fiziniai asmenys ir kažkur užkampiuose :) .
Tik laukti nelabai galiu, ką manot apie XADO Atomic Oil 5W-30 SM/CF ?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 21:26:58
Tik ne "stebuklingasis" XADO :O Patys stebuklus išranda, patys juos sertifikuoja, o Mobil ir kiti yra idiotai ir nieko nemoka.. :D Sorry, bet netikiu stebuklais, kuro įmagnetinimu, antgaliais ant išmetimo vamzdžio ir panašiai :D

Be to, jei ir pilti, tai tik į variklį su Euro5: TBN - 6.08, sulfatinis peleningumas - 0.68 :O Suvarysi naujus įdėklus, o gal ir kai ką daugiau kaip mat su šia alyva. Jei reikia skubiai - pilk Motul XCess 5W40 ir ramiai važiuosi. Kas yra TBN ir sulfatinis peleningumas yra išaiškinta 1 pranešime. Beje, trinties modifikatorių fosforo pagrindu turi beveik mažiausiai iš oil club tirtų alyvų, o pagal  kalcio junginių, saugančių alyvą nuo oksidavimosi ir apnašų tepimo kanaluose kiekį taip pat gale yra... 
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 19, 2014, 22:34:56
Maniau, jei brangiau, tai geriau. Su Xado tai nepasitvirtina  :) . Už Motulą jau apmokėjau.
Tarp stebuklingų tepalų savybių dar yra mėgstamas žodelis "nano", t.y. tinka viskam, nes niekas nesupranta. Ant Xado skardinės jo neradau, pagalvojau gal ir nieko :D . Bet vienu stebuklu tikiu: dvitaktis tepalas į dyzelį 250gr. į 50 litrų. Gal ir tai nesamonė?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2014, 22:40:40
Xado pagal savo parametrus eilinė LowSAPS alyva ir tiek. O visi nano, vita ir pan - marketingas tiems kas nežiūri į skaičius arba jų nesupranta. Čia kaip aliejus be cholesterolio :D
Dėl dvitakčio - tai nėra nesąmonė - bet be fanatizmo aišku. Pats naudoju :) Pilu maždaug 1:200, kaip ir anglai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Vasario 25, 2014, 21:45:31
Prieš išvykdamas iš Livigno (Šiaurės Italija), užvakar užsukęs į kolonėlę užtikau 3 Disco (2 x Disco 3 + 1 x Disco 4). Kol pildėsi manasis bakas Shell dyzelino už 1.02 Eu (duty free zona), negalėjau nepašnekint anų važnyčiotojų , kogi jie renkasi. Pasirodo jie taipogi renkasi į pokatuškes, jų ankstesnių susitikimų foto galima rasti Disco3.co.uk. Ketino važiuoti snieguotais keliais, kurių šių metų Lombardijoj pilna. Tai va, paklausiau aš jų apie tepalus, tai atsakymai truputį pribloškė. Vienas Disco 3 savininkas turi jį nuo pirkimo iš salono 2008 m. Jis 2007-ųjų laidos, Euro 4, ir pila Castrol ir tik Castrol. Pravažiavęs arti 350 k km. Ir teigia jokių bėdų neturėjęs, nors žino info, kad Castrol'is nėra patikimas. Kitas, kas man labai patiko, pila Motul X-clean, na o 4-ojo Disco savininkas pila irgi Castrol'į, ir dėl variklio darbo nesuka galvos, nes cituoju:" I don't give a damn, mine's Disco's under warranty". Tai va, bakas mano prisipildė, palinkėjom vieni kitiems gero kelio ir ate :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 25, 2014, 22:02:16
Iš Disko 3 UK forumo man irgi susidarė toks vaizdas, kad jie pernelyg nesusimąsto dėl to. Aš susimąstau dėl to, kad planuoju važiuoti į Rusiją, o ten kuras nėra toks besieris kaip kad reiktų rekomenduojamoms alyvoms. Na ir pinigai už geresnę alyvą nėra žymiai didesni už rekomenduojamą - o kapitalinio remonto kaina jei ką nepasirodys per maža. Beje - ne šiaip sau Ec keičia įdėklus - jei pamenu rašė kad pastebėjo dilimo žymes. Ir faktas kad su XCess variklis dirba tyliau ir kompensatoriai po užvedimo necaksi kaip pašėlę. Man to užtenka įsitikinimui kad darau gerai :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 25, 2014, 22:18:33
O įdėklus nufotografuosiu ir įkelsiu
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 25, 2014, 22:19:55
Labai įdomu. O gal galima ir dar nesurinktą variklį pažiūrėti :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Vasario 25, 2014, 23:03:42
Rytoj nuo pietų išvažiuoju, grįšiu tik penktadienį vakare. Jei atsiras kokių eilinių problemėlių  >:( ir variklis bus nesurinktas, tai - laisvai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Kovo 03, 2014, 09:54:07
ši savaitgali patikrinti visi 3 adresai Kaliningrade, deja...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Balandžio 17, 2014, 11:10:57
ispūdžiai pasikeitus tepalus is rekomenduojamu castrol 5w-30 i Idemitsu Zepro 5w-40.
Bandžiau daryti telefonu garso irasą kaip dirba saltas ir siltas variklis vienu ir prie kitu tepalu, bet vistik matyt telefonu irasyti skirtuma kuri girdi ausis yra nelabai imanoma.
didziausias skirtumas yra uzvedus salta varikli, siandien ryte buvo 0 laipsniu kai vedziau su Idemitsu tepalais, tai pirmas dalykas, kad nebuvo tradicinio variklio padrebėjimo, kuris pas mane buna, kai lauke minusas arba iki +1. kompencatoriu caksėjimas tik uzvedus varikli nurimo beveik is karto po uzvedimo, o prieš tai tikrai ilgiau budavo. karstu varikliu gal truputi minksciau dirba nei anksciau, bet labai didelio skirtumo nėra.
Faktas tas kad mano ausys nėra sertifikuotos ir kiti gal girdėtų kitaip. tačiau tepalo vaizdas seno berods 7 kkm pradirbusio buvo labai blogas, kaip sakė Vmatas  - juodas vanduo.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Balandžio 17, 2014, 11:42:09
O tai iš kur gavai ?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Balandžio 17, 2014, 11:57:42
ilga paiesku ir logistikos istorija.
pagal sarasa duota su puslapyje apskambinus 40 parduotuviu Piteryje, tik 1 pasakė kad gali uzsisakyti, nes kaip supratau siu tepalu niekas nelaiko asortimente, nes rusiskais mastais matyt jie yra labai brangus. o ir rizika buvo uzsakinėjant, kad ne ta nupirks ar uzsisakys, nes parduotuvė tu tepalu nebuvo macius akyse, o meilo kur nusiust paveiksliuka galima butu neturi. Tada teko surasti furista kuris ten panasiai ten krovini veza, bet kadangi jis su fura negali i centra ivaziuoti, teko surasti kas is parduotuves nupirktu ir nuveztu iki jo, tada jis parveze, kadangi ne vilnietis teko vaziuoti pasiimti is jo ir t.t. Tiesa pinigus jam perduoti irgi teko vaziuoti iki sienos, nes jau stovėjo eilėje. Vnz ilgas kelias per kopas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 04, 2014, 00:32:27
Paskaiciau placia ir idomia tema...
Susimasciau, kad ir as kaip kokis UK gyventojas "didn't give a damn"....o reiketu.
2009 RRS 3.6 TDV8 itariu, kad bus su DPF...Tepalai visada buvo tik Castrol 5W30. Daug cia geru patarimu tiems, kas be DPF.
O koki tepala patartumet piltis man?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 04, 2014, 10:57:00
skirtą varikliams su DPF... Ir keisti ne kas 20kkm, o kas 6-8 kkm. LowSAPS alyvos turi iki 25proc. mažiau priedų, lyginant su varikliams be DPF skirtomis alyvomis.
Asmeniškai pilčiau pvz.

Motul X-Clean 5w40
http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/53/original/8100_X-clean_5W-40_(GB).pdf?1370511661

arba

Motul Specific LL-04 5W40

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/199/original/Specific%20LL-04%205W-40%20(GB).pdf?1323967432

Galima rasti kitų gamintojų alyvų 5W-40 su low SAPS, tiesiog pas Motul paieška patogi :) Ir pats esu Motul patenkintas.

Jei norisi kito gamintojo, reikia žiūrėti kad Sulfated ash ir TBN indeksai būtų ne didesni nei 0.8 proc. ir 7,5 mg KOH/g atitinkamai - tai yra alyvos skirtos varikliams su DPF.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 04, 2014, 11:26:39
Aciu uz issamu atsakyma. O jeigu ne Motul?
Kokia nuomone del sio tepalo: Mobil Super 3000 X1  5W-40?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 04, 2014, 11:49:07
Tai nėra lowSAPS alyva - nepatarčiau naudoti su DPF.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 04, 2014, 11:56:39
O sita : Mobil Delvac 1 LE 5W-30?
Jeigu vel nepatarsi, tada pilu rekomenduota Motul :) beje, kur Motul perkat ir gal yra geresnem kainom?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 04, 2014, 11:59:09
Tai nėra lowSAPS alyva - nepatarčiau naudoti su DPF.
As vis dar abejoju, ar tikrai DPF pas mane...nes vamzdziai gale tai suodini. Turiu kita masina su DPF, tai joje galiniai vamzdziai blizgantys ir be suodziu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 04, 2014, 13:06:41
Parašyk man į PM VIN, tai rytoj pažiūrėsiu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Gegužės 04, 2014, 13:19:33
Galimas daiktas, kad DPF pašalintas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 04, 2014, 22:10:12
Galimas daiktas, kad DPF pašalintas.
Kad nemanau, jog oficialus servisas tuo uzsiimtu. Kitu servisu dar nemate ;D bet po apsilankymo cia, supratau, kad daug ka dariau neteisingai... :P
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 04, 2014, 22:26:02
Su lietuviškais oficialiais reikia labai atsargiai ir su didele kišene pageidautina:)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Gegužės 04, 2014, 22:59:17
Jei 2005 - be DPF vienareikšmiškai. Tą brudą pradėjo dėt 2007 metais. Purkštukų darbas - diagnostika kompu... O jei jau visai blogai, tai tepalo lygis kyla :D

kapsciausi, radau, norejau patikslinti, kad 2006 metais jau lengvieji su DPF buvo, 2005 dar ne
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 09:20:29
Taip, DPF ėjo nuo tada, bet ne visi iki vieno.

Pagal VIN tavo RRS be DPF - tik džiaugtis :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 05, 2014, 09:41:04
Taip, DPF ėjo nuo tada, bet ne visi iki vieno.

Pagal VIN tavo RRS be DPF - tik džiaugtis :)

Oba! Malonus netikėtumas! :) ačiū.
Tai tada Motul X-cess 5W-40 pilu. Oro, tepalo filrai kokie? Knecht man rodos neblogi, gal klystu? Patarkit kokius prie tepalù derint? ::)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ciid on Gegužės 05, 2014, 09:47:06
Gal kokia nuomone turit susidare apie Petron tepalus? Galvuju 0W30 susipilti.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 09:52:52
Konkrečiau? O tai paieška kažkokią egzotiką iš Filipinų rodo. Pavadinimas to ką žadi pilti?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 09:57:52
Ko gero ne Petron o Petronas :D Syntium 5000 0w-30 ? Tipiškas vanduo varikliams su DPF.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ciid on Gegužės 05, 2014, 10:22:36
Butent: Petronas Syntium 7000XS
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 10:36:36
Vanduo DPF su gražesniu pavadinimu :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 05, 2014, 11:29:47
Nu, chebryte, dar viens variantas:
 (WSS-M2C913-C), Repsol Elite Cosmos F Fuel Economy 5W30

Kokios nuomonės dėl tokio?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 12:47:48
Cosmos :D ::)

Ką nori išburti? :) Toks pats vanduo. Užšala prie -36C - jokia ne sintetika o hidrokrekingas. Jei DPF nėra, pilk normalią alyvą ir neužsikabink ant marketinginių triukų "Fuel economy", "Multigrade", "Fully synthetic" ir kitų.

Va čia http://www.landroverklubas.lt/index.php?topic=433.msg5792#msg5792 sąrašas, kuo arčiau viršaus tuo geriau. 5W30 mano nuomone yra per skysta(1 poste išdėstyta kodėl), 10W40 gali sukelti problemų žiemą. Optimalus variantas - kažkas iš 5W40.
Jei yra DPF - vakar rašiau kaip rinktis. Deja, reikia taikytis su žemu TBN ir sulfatiniu peleningumu.

VISŲ ŽINIAI - TIKRA sintetika užšala prie -50C ir daugiau. Visa kita - marketingas.

Beje, sąraše išvardintos alyvos skirtos dyzeliams.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 13:03:21
Toks pats pdf įprastinėms alyvoms. Pabaigoje alyvos varikliams su DPF.

[attachment deleted by admin]
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 05, 2014, 13:24:16
Cosmos :D ::)

Ką nori išburti? :) Toks pats vanduo. Užšala prie -36C - jokia ne sintetika o hidrokrekingas. Jei DPF nėra, pilk normalią alyvą ir neužsikabink ant marketinginių triukų "Fuel economy", "Multigrade", "Fully synthetic" ir kitų.

VISŲ ŽINIAI - TIKRA sintetika užšala prie -50C ir daugiau.

Bandau suprasti ir priimti sprendima :) Iki tol per daug nesidomejau, o dbr paskaiciau Tavo postus, tada kreipiausi i biciuli, kuris tepalus parduoda Repsol, iki tol Motul i LT rinka atvede. Motul suvarte, sake, kad pigus ir nieko gero...Mobil dar blogiau...
Tai va, budamas zalias ir mazai ka suprasdamas tepaluose, bandau susivokt, tai ka pirkt ir ka pilt... :-[
Pasak biciulio, man 5W40 niekaip netinka. Plius pateike pvz., kaip kartais tirstesniu tepalu naudojimas gali pridaryti dideliu rupesciu - uzsikemsa tepalu kanalai, badauja variklis, tepalo siurblys pareina, kazkuriems varikliams netinka per "rugstus" tepalai, del ko prasideda korozija ir t.t. Ir pan.

 :(
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ciid on Gegužės 05, 2014, 14:05:36
As irgi bandziau paskambinti vieniems tepalo importuotoju, tikiuosi  gauti atsakymus kodel pilti 5W30 o ne 5W40. Man irgi uzklausus gal geriau imti 5W40 o ne 5W30 - 0W30 irgi nustebo nes klampa tik vienas is kriteriju kuris labai mazai apspredzia alyvos  savybes. Tik gaila kad zmogus bilietieni ir nesinorejo labai kamantineti. Todel lauksim treciadienio kad daugiau kazka suzinoti.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Gegužės 05, 2014, 14:22:28
Aš manau, kad tie zmonės kurie tik pardavinėja tepalus gali buti labai protingi pardavimuose ir pan, bet apie tepalus zinos tik tai ka jiems ju dileriai papasakoja. Kol savo akimis nepamaciau to juodo vandens (5w30) tai dar masciau gal viskas ten gerai. bet ačiū dievui ir Vmatui kad pasikeičiai tepalus i teisingus ir skirtumas tikrai jauciamas. Dabar esu ramus dėl savo variklio, nes prie tai pokatuskese vis neramu budavo, kad papildomu apkrovu gaves alkuninis neislaikys.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 05, 2014, 14:25:50
Justai, bet Tu kaip suprantu, kazkokio deficito prisipylei... ;D
Nenoriu taip sudetingai, kad paskui problemu tureti toki tepala atsivezti...Man labiau tiktu tai, kas i LT rinka jau atvezta.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 14:48:20
Kiek žmonių tiek nuomonių:) Tai natūralu - svarbiausia turėti savo nuomonę ir suprasti kodėl. 5W-30 alyvos primygtinai pradėtos siūlyti po Kioto susitarimų(2005) dėl taršos mažinimo. Skystesnė alyva leidžia sutaupyti 1-2proc. kuro ir taip sumažinti taršą, bet... variklis jūsų ir jis gyvena trumpiau :D Įdomiausia yra tai, kad pvz. 2005/2006 LR rekomendavo kiek kitokios klasės alyvas, o paskui staiga viskas apsivertė - ir varikliams pradėjo tikti skystos alyvos:D Na o atsižvelgiant į natūralų nusidėvėjimą su amžium kaip tik reikia pilti tirštesnes, kad kompensuoti padidėjusius tarpelius tarp alkūninio ir įdėklų.
Mano nuomone aš išdėsčiau pakankamai daug argumentų - jūsų teisė rinktis. Mano pilama šiuo metu 5W40 alyva man patinka. Ir variklio garsas irgi.

Ir apie kokias rūgštis kalbam? Manyčiau apie tas, kurios susidaro degant dyzelinui ir kurių nesugeba sukompensuoti ACEA A5/B5 klasės vanduo? :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Gegužės 05, 2014, 20:18:27
Anksčiau vadovaudavaus tuo, ką nurodydavo vartotojo vadovas. Kadangi, VMatas ypatingai aiškiai aprašė kas, kaip ir kodėl, abejonių dėl pasirinkimo nebeliko. Ačiū Jam, ir kitiems siūlau vadovautis šiomis rekomendacijomis. Alternatyvų ieškojimas visada yra gerai, tačiau, ji turi būti labai argumentuota.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 05, 2014, 21:02:42
Nepretenduoju į "šventą" tiesą :) tiesiog susidėliojau pats sau logišką vaizdelį, tikrai nemažai skaičiau, susirinkau info kaip ir kas ir tikiu, kad neklystu. Jei kam nors tai padės - valio.
Tikėti alyvos pardavėjais, servisais ir pardavėjais salonuose nematau prasmės. Jie tiesos net nežino, o sako tai ką reikia sakyti, kiekvieni dėl savo paskatų arba tiesiog nežinojimo. Tikrą tiesą žino variklio projektuotojai, bet jie niekada to nepasakys, nes jų vadai jiems galvas nusukios.. Beje, jei gerai paieškoti, tai pvz. D3 2.7 dyzelis yra naudojamas Pežo ir Citroenuose - ir galima rasti įdomių rekomendacijų, kurios yra visiškai kitokios nei JLR.. :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 06, 2014, 12:47:02
VMatai, gali dar pasidalint ziniomis - ar pour point reiskia uzsalimo rodikli?
Jeigu sulphated ashes rodiklis mazesnis uz 1.3 ar 1.1 tai yra gerai, ar blogai?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 06, 2014, 14:35:46
1. Taip.
2. Jei nėra DPF, geriau kad būtų daugiau arba lygu 1.3, ypač jei galvoje sukasi mintis važiuoti nuo keitimo iki keitimo daugiau nei 10kkm. Jei yra DPF niekaip neverta viršyti 0.8 - DPF brangiai kainuoja. Automatiškai neverta viršyti 10kkm nuo keitimo iki keitimo ir geriau pamiršti apie kurą iš neaiškių vietų.. Na nebent DPF išeliminuoti :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 07, 2014, 01:20:11
Taigi, tepalas pakeistas į Motul Xcess 5W40. Sakau, kad efektas teigiams:

1. Išnyko kompensatorių caksėjimas iškart po užvedimo, kai Disko ilgiau pastovi;
2. Subjektyviai variklis dirba minkščiau ir tyliau.

Apibendrinti įspūdžiai pagal pylimo eilę:

Castrol 5W30 Edge Professional ACEA C3 - visiškas vanduo išpylant po 6kkm, džiaugiuos kad nevažiavau ilgiau su juo;
Motul Eco-nergy 5W30 ACEA A5/B5 - irgi skystas, bet po 10 kkm subjektyviai atrodė geriau, variklis po tepalo keitimo dirbo geriau ir švelniau nei su Castrol;
Motul X-cess 5W40 ACEA A3/B4 - žiūrėsim kaip bus po laikotarpio pabaigos, kol kas vien tik teigiami įspūdžiai.

Kada jau laikas Tau ispilti X-cess 5W40 ir pasidalinti ispudziais?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 07, 2014, 07:33:58
Įspūdžiai tokie:

Aišku juodas :D Bet ne toks skystas nei 5W30. Daugiau nieko įdomaus. Būtina keičiant tepalą su švirkštu ištraukti likutį po filtru (čia 2.7 dyzeliui, kitiems nepasakysiu) - kam iškart atskiesti naują alyvą otrabotke.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 07, 2014, 09:52:47
Juodas juk ir turi būti (net ir įpylus naujà tepalà, po 500km jis jau bus juodas), nes jei toks nebūtù, vadinasi neatlieka savo variklio plovimo nuo suodžiù f-jos ;)

Toks dar momentukas, vakar toliau gilinau savo menkas tepalo žinias, tai kalbėjau su autosporto mechanikais: patikino, kad naudojant 5W40 vietoj 5W30 nieko blogo tikriausiai nenutiks, variklio garsas be abejo, kad sumikštės, bet ilgainiuj gali atsirasti devėjimasis tuose variklio mazguose, iki kuriù tirštesnis tepalas nenukeliaus. O nenukeliaus dėl nepakankamo tepalo slėgio toliau nuo tepalo siurblio, t.y. slėgio daviklis stovi paprastai iškart už siurblio ir todėl "sako" kad su slėgiu viskas OK, tačiau toliau nuo siurblio slėgis nebematuojamas nors variklis gali badauti.

5W40 vietoj 5W30 gali tikti varikliams su labai didelėmis ridomis (virš 350k km).

Tai apsisprendžiau dėl 5W30 :)
Beliko gražiausià pakuotę išsirinkti ;D

P.S. Repsol nėra hydrocracking'as, bent jau tas kurį man siūlo. Ir užšalimo temp. tokia pati, kaip ir Motul -36 laipsniai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 07, 2014, 10:22:28
Motul irgi hidrokrekingas :) Tik priedų jame daugiau, kadangi Xcess nėra skirtas varikliams su DPF. 2.7 variklyje daviklis stovi pakankamai toli nuo tepalo siurblio, po nakties lemputė su 5W30 gęsta per 3-4 sekundes(ir tai ne mano vieno pastebėjimai), su 5W40 - per 2-3 sekundes.
Dėl juodumo tai taip - čia normalu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ciid on Gegužės 07, 2014, 10:47:38
 Idedu trumpa istrauka is  atsakymo mano uzklausai, nenoredamas isskirti gamintojo kurie jie atstovauja, nes kitur  minima nemazai konkretus gamintojas.

Tai ka man persiuntei - is esmes viskas gana teisingai surasyta, tik gal praleidziant dali apie trinties modifikatoriu veikima ir nutylint kad A5/B5 pagal apsauga varikliui  (atsparumas oksidacijai ir pleveles tvirtumas) yra toks pats kaip A3/B4.
Jei zmogus perskaite ir isigilino ir dabar laikosi nuomones kad geriau 5W40 alyva – tebunie.


Beje cia atsakymas  i pirma VMatas posta.
Beje dar vienas pastebejimas kalbant telefonu del 5W40 alyvos gamintojo perejimo prie 5W30. Mintis buvo tokia kad tais laikais tiesiog  buvo visai kitos alyvos gaminimo technologijos ir nebuvo net issivaizduojami kai kurie alyvos pagerinimo parametrai uztikrinant tinkama tepima variklyje. Pastebejo kad tais laikais net C3 atitikimas  atrodydavo kaip sunkiai pasiekiamas.  Nenoriu gincytis kad pasiliekam visi prie 5W30. Bet manau logiska issakyta mintis dude apie variklio badavima tolimesniuose tepimo taskuose .
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Gegužės 07, 2014, 14:41:09
Dėl kitų technologijų tai čia užlenkė. Esmė trinties modifikatoriai(ką minėjau rašydamas, bet neišsiplėčiau per daug), kurių niekas dar neišmoko pakeisti. O į A5/B5 alyvas jų deda TIESIOG mažiau. Kad nebūtų vien Motul, prisegu palyginimą su Castrol. Gal skaičiai už save pakalbės? Dar yra HTHS parametras(dinaminis plėvelės stiprumas), bet Castrol jo paprastai nepateikia - ta va - jokia paslaptis kad jis pas A5/B5 jis paprastai yra prastesnis, reikia tik pakankamai daug pdf failų peržiūrėti kad tuo įsitikinti...


[attachment deleted by admin]
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Gegužės 07, 2014, 18:19:12
Kadangi iš hidraulikos turėjau 5 penkiabalėje sistemoje, įkišiu ir aš savo trigrąšį.
Galutinius tepimo taškus tirštesnė alyva pasieks geriau, nes bus sunkiau "iššvaistoma" pakeliui. Vidiniai hidrauliniai siurblio nuostoliai taip pat bus mažesni dėl tos pačios priežasties.  Tepalo kiekis tepimo taškuose abiem atvejais bus vienodas arba didesnis naudojantiems tirštesnę alyvą. Skirtumas (hidraulinis) lyginant su skystesne alyva - aukštesnis slėgis tepimo sistemoje  :) , tolygesnis tepalo pasiskirstymas  :) ir labiau apkrautas tepalo siurblys  :( .
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Gegužės 07, 2014, 20:50:45
 Del bendro vaizdo i tikra BMW M3 pilamas 10 w 60   :) dar nepamirstam koki intervala  LR gamintojas duoda tarp tepalu keitimo  :D bet kuoks geras ar blogas tepalas jau seniai prasas savo savibes  :(  ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Dude on Gegužės 09, 2014, 14:08:52
Tepalai pakeisti į Motul Eco-nergy 5W30.
Įspūdžiai labai geri, bet gal ne tiek dėl tepalu, kiek dėl Olego (www.landrovergarazas.lt) profesionalumo  8) (išbandyta, rekomenduojama, greitas ir labai geras aptarnavimas).
Šiaip, skirtumo nepajutau jokio po tepalu pakeitimo, variklis kaip dirbo tyliai ir lygiai, taip ir dirba, bet širdyje ramiau ;D
Jei neparduosiu auto, keisiu tepalus po 12.000km.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Arvydas on Gruodžio 15, 2014, 22:13:16
šiek tiek į temą
http://bmwservice.livejournal.com/19592.html
gero skaitymo :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Gruodžio 15, 2014, 22:55:16
Geras straipsnis, beveik kaip VMato :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Kovo 09, 2015, 11:38:17
Pakliuvo tinkle toks tepalų testukas
http://youtu.be/BzwTlJkOfKY
Įdomu ar verta, to džiaugsmo yra ir Lietuvoje, ir ne toks jau brangus
http://www.alyva.lt/automobiliams/varikline-alyva/bardahl-xtc-rs-5w40-5l
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Kovo 09, 2015, 12:09:59
Užšąla prie -33C - jokia čia ne sintetika - pamiršk. Reikalingų tikslesniam įvertinimui parametrų net nepateikia. Hidrokrekingas ir tiek.

Be kita ko, šeštadienį sau keičiau tepalus, tai net Olegas kuris jau daug tokių procedūrų darė buvo nustebęs:) Buvo Idemitsu Zepro, tai kai atsiurbinėjom seną tepalą iš filtro duobės, ant švirkšto sienelių jokių suodžių neliko - visi suodžiai kaip ir priklauso gerai alyvai kartu su ja ir pasišalino.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Kovo 09, 2015, 12:47:03
Užšąla prie -33C - jokia čia ne sintetika - pamiršk. Reikalingų tikslesniam įvertinimui parametrų net nepateikia. Hidrokrekingas ir tiek.

Be kita ko, šeštadienį sau keičiau tepalus, tai net Olegas kuris jau daug tokių procedūrų darė buvo nustebęs:) Buvo Idemitsu Zepro, tai kai atsiurbinėjom seną tepalą iš filtro duobės, ant švirkšto sienelių jokių suodžių neliko - visi suodžiai kaip ir priklauso gerai alyvai kartu su ja ir pasišalino.
O iš kur tu Idemitsu gavai?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Kovo 09, 2015, 12:55:12
Sunkiai pavyko gaut...vienkartinis atvežimas praktiškai buvo. Bet Mobil 1 Delvac SHC niekuo ne blogesnis - parametrai praktiškai nesiskiria.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Kovo 09, 2015, 13:10:42
Tokį gaila nupilinėt :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Kovo 09, 2015, 14:08:25
Na nepaisant gerumo keičiu kas 10kkm ir tiek. Su Delvac tirai važiuoja po 100kkm - kas nori gali bandyt ir su Disko :) Šiaip su Delvac kol kas geri labai įspūdžiai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Kovo 09, 2015, 20:05:33
Bet aparatėlis iš vaizdelio geras, vertėtų pasigamint :). Beje, o kur naudotus tepalus dedate, pas mane kanistriukuose prisikaupė :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Kovo 09, 2015, 20:21:48
ŽalioRR paklausk.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Lapkričio 15, 2016, 20:30:49
Linksmai ir suprantamai apie tepalus:
https://www.youtube.com/watch?v=ekSaS2WQ4_Y
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Sausio 23, 2017, 00:51:40
Aptikau lyg ir neblogą gamintoją, kaip man pasirodė. Rusijoje jis ir Idemitsu viename lygyje, tik pas mus Idemitsu dieną su žiburiu nerasi o šis Lietuvoje atstovą turi. Kokios būtų pastabos?
http://www.eneos-baltics.com/alyva/eneos-alyva-sustina-5w40/product/?id=84
http://www.eneos-baltics.com/alyva/eneos-alyva-premium-hyper-5w40/product/?id=63
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: justasRR on Sausio 23, 2017, 09:19:20
girdejau labai nekokiu atliepimu apie si tepalą. paskutinis buvo toks - norėjau pirkti naudota katerio variklį ir su pardavėju susitikom Laivyno servise patikrinimui, meistras pamates eneos lipduka ant variklio, pasakė, kad greičiausia net nevebeverta tikrinti... beja viriklio nenupirkau, nes pasirodė nelabai gyvas ;)
dar prisiminiau, kad kolegos naudojasi, tokio žmogaus paslaugomis kur atvaziuoja ir darba, paima masina sutvarko ka reikia ir gražina. tai buvo kolegos prašymas keisti i Eneos tepalus, tai sake, jei labai nori pakeisiu, bet veliau pretenzijų nepriimsiu, nors siaip supila tepalus to gamintojo kurio paprašai.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 23, 2017, 10:11:07
Abi nieko gero. Parametrai net arti negulėjo šalia Idemitsu arba Delvac'o.Galima pilti turintiems DPF :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Sausio 23, 2017, 15:29:35
Tiesą sakant, man rusai vietoje Idemitsu Zepro diesel siūlė šitą
http://shop.eneosoil.ru/product.php?id_product=21
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 23, 2017, 16:34:22
Šitas jau geriau atrodo. Keista tik kad nerandu jo pas Eneos... Ir neranfdu pilno duomenų lapo.  Na ir kad 100% sintetika tai ne visai tiesa... Užšala prie -42C - hidrokrekingas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Sausio 23, 2017, 17:01:09
Aišku, ne variantas. Gerai, kad Čeliabinske jo nepirkau už tą pačią kainą kaip Zepro Diesel
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Sausio 23, 2017, 19:03:14
As tai kolkas pisileku Motul gerbeju ! ;D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Mariusf on Sausio 24, 2017, 22:16:22
Motul arba Xado
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 24, 2017, 23:00:01
Xado?? Stebuklingai užaugina naują sluoksnį ant įdėklų? Nu nu...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Mariusf on Sausio 25, 2017, 07:39:09
Jo jo nuo Xado net žvakių tarpeliai tampa idealūs.. O jei rimtai, neblogas tepalas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Sausio 25, 2017, 08:48:50
Sūnus sau į Jaguarą įsipylė priedą
http://www.alyva.lt/automobiliams/varikline-alyva/bardahl-full-metal-400ml
sako, kad variklis žymiai tyliau dirba. Tiesą sakant, nežinau, gal tai placebo efektas visokių  gražių video prisižiūrėjus, bet aš sau taip pat nusipirkau, tik dar neužpyliau
https://www.youtube.com/watch?v=hzHGSId7_Lc
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Juraska044 on Sausio 25, 2017, 09:14:15
Nepulkite i glebi pagundoms. Atklausiau paskaita apie super RVS galias ir uzsipyliau. Finale: variklis garazo kampe voliojasi ir nei ismesti nei parduoti.. :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ramunasxtz on Sausio 25, 2017, 09:30:55
Aš žinau vieną,jai varikliai su turbo tai pilkite normalų tepalą ir nematysite problemų,o eksperimentuokite su benzininiais atmosferiniai varikliais.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Juraska044 on Sausio 25, 2017, 09:39:58
Svarbu bendra variklio prieziura. Priedus manau galima naudoti tik "beveik mirusiam" motorui. Su viltimi, kad dar "pratems" sezona kita. Tiesa maniskiui po RVS uzpylimo ir traukos daugiau atsirado ir garsas sumazejo.. savaitei :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 25, 2017, 09:59:19
Priedus paprastai naudoja prieš pardavimą...o po to kad ir tvanas :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Sausio 25, 2017, 10:37:33
Po kapitalinio supilta šita alyva. Servisas tikina, kad šitą alyvą pila visiems LR, kuriuos aptarnauja.

http://www.shell.com/motorist/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-professional-af-5w-30.html
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 25, 2017, 10:47:20
Savo nuomonę sakiau pirmam poste ir ji nepasikeitė, tuo labiau apie A5/B5 alyvas. Palinkėsiu tik sėkmės važinėjant. Aišku kol garantija tai kitos ir neitų pilti..
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Mariusf on Sausio 25, 2017, 14:58:43
Pilam Motul ,keičiam kas 10 000 km ir nesukam galvos......
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Sausio 25, 2017, 15:04:17
Paskaitinėjau, karštose vietovėse gyvenantys D3 savininkai giria šį tepalą (parduodamas ir Lietuvoje)
http://www.oltrade.lt/lt/alyvos-ir-tepalai/sunkvezimiu-ir-komercinio-transporto-variklines-alyvos/alyva-mobil-delvac-xhp-extra-10w-40-20l.html
Gal ir neblogas variantas vasarai?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Sausio 25, 2017, 17:06:21
Geras.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Sausio 25, 2017, 19:20:54
Range Roveriui  5,0 supercharge rekomendojamas tepalas 5w20  :-))
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Sausio 25, 2017, 20:36:04
O kiek į tokį agregatą reik įpilt?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Sausio 26, 2017, 06:49:07
8 litr
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Vasario 01, 2017, 22:01:32
Be reklamos.
Siuo metu pilu situos. Pravaziuota su jais buvo apie 8000km. Taip karteris atrodo is vidaus naudojant siuos tepalus. Kai kas paklaus: o koks jis buvo pries tai kai naudojau kitus tepalus? Atsakymas: nezinau.  Ar is siu nuotrauku galima ka nors spresti apie tepalo kokybe, negaliu atsakyti. Tai ne mano stiprioji puse. Manau, kad yra zmoniu daug geriau nusimananciu, negu as.


(http://s19.postimg.org/62a0rh0v7/Delvac.jpg)

(http://s19.postimg.org/xe59st5lv/DSCF7149.jpg)

(http://s19.postimg.org/n5csmzhk3/DSCF7150.jpg)

(http://s19.postimg.org/4eavctmzn/DSCF7151.jpg)

(http://s19.postimg.org/pch1awmub/DSCF7154.jpg)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 01, 2017, 22:43:30
Darau išvadą kad mano postų apie tepalus neskaitei jei klausi :D

Teisingas pasirinkimas :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Vasario 02, 2017, 11:40:13
 ;) Skaiciau ir tavo ir daug kitu. Dar pries tai, kaip pats parasiai ta straipsni, buvau issinagrinejas tas "mistines" raides kurios "reklamos tikslais" yra rasomos ant pakuociu kur nors ten ant pacios apacios. Ir tokiu sriftu, kad printeris turbut jau fiziskai mazesniu negali parasyti.  :D Tiesiog siais laikais yra didelis informacijos perteklius ir kiekvienas gamintojas nori buti geresnis ir irodineja, kad jo tai tas produktas kurio tau reikia  >:(
O tavo straipsnyje radau tai kas man sutapo su mano informacija ir to man uzteko. Kartais i viska, man reikia truputi  paprasciau ziureti.  ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Kalvis on Vasario 19, 2017, 18:37:04
Sveiki,

Planuoju nuo rytojaus prisijungti prie Jūsų gretų, Bet perskaičius 1/2 forumo net žandikauliai atvipo, todėl kad nebūtų kaip kolegai kur virvutę ir prie upės išeities eit ieškot. Norėčiau patikslinimo mano įsigyjamo D3 automobilio pagal VIN variklio tepalo pasirinkimą. yra PDF gaudyklė ar ne? Tech apžiūrų centre Kaune sakė kad yra kiti sakė kad nėra. Gal  galėtumėt pamačyt? Prisiskaitęs forumo net auto palikau Kaune ir planuoju su tralu is Kauno vežtis, nors iš pradžių planavau kur tai Kaune pasikeist kad nebūtų šposų kelionėje į Žemaitiją. Gal p. VMatas pagal VIN pagelbėtų?

Dėkoju
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Vasario 19, 2017, 21:53:38
Atsakiau AŽ.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Balandžio 19, 2017, 12:06:16
https://youtu.be/-_OmY4r6_O0
https://youtu.be/p0Eaaupwi1c
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Balandžio 19, 2017, 13:36:54
Nesuprantu rusiškai, galima reziume?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Balandžio 19, 2017, 20:29:17
Nei juoktis, nei verkti.
O jei rimtai, tai cia visas pasakojimas, kad mes stipriai permokame uz tepalus. Yra tik keletas tepalu gamintoju o visi kiti pas juos perka. Parsiveza, sumaiso, uzraso savo pavadinima, kaina ir i prekyba.
Apie klasifikacija, tai siuo metu kiek supratau su raidemis "SN" ir "PAO".Jei tokius tepalus radai, tai pasiseke  ;)
Reziume: ne viena knyga reikia perskaityti, kad suprastum kas ka reiskia.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Balandžio 19, 2017, 21:13:09
Kad tai surast pirmiausia žiūrim į užšalimo temperatūrą.. Jei užšąla prie >-50C tai ir bus TIKRA sintetika, su PAO ir esteriais. Tada žiūrim į parametrus, vien SN per mažai. Visa kita ir arti negulėjo... bet surasti tikrai sudėtinga.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Liepos 31, 2017, 22:53:31
Pastabos dėl tepalo klampumo ir tinkamumo mūsų PSA varikliams
https://www.drive2.ru/l/479396416632914368/
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Liepos 31, 2017, 23:43:31
Parašinėjimai apie nieką šiaip sau apskritai... neišplaukia jokia rekomendacija o kokį gi tepalą galų gale rinktis ir kodėl. Ir beje - klampumo priklausomybės grafikas yra tolokai nuo tikrovės..  tepalo temperatūra kelionės metu buvo max apie 120C kai aplinkoje buvo +39C...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugpjūčio 10, 2017, 13:35:01
Pamąstymui, kodėl 5W30 yra blogai:

http://www.viscopedia.com/viscosity-tables/substances/engine-oil/
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Rugpjūčio 20, 2017, 20:31:02
Del tepalu skirtu varikliui kaip ir galima susidaryti nuomone o kaip del tu kurie skirti greiciu dezei, tiltams? Gal kas turite sukaupe geros informacijos? Ka rekomenduotumete pilti? Tikrai butu idomu :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugpjūčio 20, 2017, 21:02:34
Tiltams ir mechaninei dėžei esminio skirtumo nėra, svarbu kad neužšaltų jei kažkur į šiaurę dumti. Automatui bei reguktoriui priklauso dar ir nuo temperatūrų bei važiavimo stiliaus, bei automato amžiaus. Kuo aplinkos temperatūra yra aukštesnė, bei dėžė senesnė tuo labiau reiktų žiūrėti į tepalo klampumo parametrus prie  100C. Na bet jei jau dėžė slidinėja tai remontuoti reikia, tepalas padės tik laikinai:)
Be reklamos - sau pilu Motul į visus tuos reikalus.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Rugsėjo 06, 2017, 19:38:50
Rusijoje landroveristai labai gyrė šitą varikliui:
https://www.rymax-lubricants.com/products/lemans-rs-sae-5w-40/
O greičių dėžei sakė, kad nuo Motul sugrįžo prie tokio ir labai jį gyrė
(http://i68.tinypic.com/2qao02r.jpg)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 06, 2017, 20:47:30
LeMans RS SAE 5W/40 toks pats hidrokrekingas kaip ir visi kiti panašūs. Prie Idemitsu ar Mobil SHC ir arti nestovėjo.
Yokki ATF gal ir nieko - klampumas prie 100C aukštesnis net nei Motul MultiAtF.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Rugsėjo 06, 2017, 21:39:31
Idemitsu jie taip dievina, tik kaina, kaip jie pasakė - ne kasdieniam vartojimui :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 06, 2017, 21:42:00
Tikra sintetika = kaina.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 11, 2017, 21:23:25
Šitą kas nors bandėt?

https://xado.lt/alyvos/automobili-variklin-s-alyvos/sintetin-s-variklin-s-alyvos/xado-atomic-oil-5w-40-sl-cf
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 11, 2017, 21:23:43
Apie transmisijos alyvas čia daugiau nerašom ! Tam yra transmisijos skyrius.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 11, 2017, 21:29:04
Eilinė gerai perreklamuota alyva su vidutiniais parametrais. Tarp kitko, jei būtų pagaminta polialfaolefinų pagrindu tai stingtų(užšaltų) maždaug prie -54/56C.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 12, 2017, 09:53:28
Kur, vyrai, Lietuvoje randat Mobil Delvac SHC 5w 40? Kažkaip man jos nepavyksta rast, tik pagal užsakymą.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 12, 2017, 10:00:18
Tik pagal užsakymą :) Ne Lietuvoj irgi.
Galima tokį naudot: https://www.mobil.com/English-GB/Commercial-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-Delvac-XHP-Extra-10W40
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 12, 2017, 10:03:25
10W 40?
O kaip šita?
https://www.mobil.com/English-GB/Passenger-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-Super-3000-X1-5W40
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 12, 2017, 10:23:44
Ne, tik tie du aukščiau - daugiau nieko padoraus nėr.. Dar galima Idemitsu, bet Europoj jo išvis neįmanoma gaut. 10W kai tokios žiemos nieko baisaus.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 12, 2017, 11:52:23
Šito irgi be išankstinio užsakymo nepavyksta rast.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Rugsėjo 12, 2017, 17:13:06
Šitą pernai pirkau per alyva.lt, tačiau šiemet jo jau pas juos nebėra :(. Tarp kitko, vienas iš diskoveristų Ufoje pilą šitą tiek žiemą tiek vasarą, sako koks skirtumas, jei prieš važiavimą variklį pašildai :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 12, 2017, 17:16:48
Na o žiemos ten žymiai rimtesnės :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ZaliasRR on Rugsėjo 12, 2017, 17:37:20
Sau dabar ipiliau i varikli toki http://shop.repsoloil.lt/index.php?view=preview&id=10
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 12, 2017, 18:19:58
Parametrai - būna blogiau. Panašu į tikrą sintetiką arba hidrokrekingas + PAO. Bet sau nepilčiau :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Rugsėjo 12, 2017, 18:51:11
Kur, vyrai, Lietuvoje randat Mobil Delvac SHC 5w 40? Kažkaip man jos nepavyksta rast, tik pagal užsakymą.

Tokius tepalus buvau rades Kaune. http://www.pmarkevicius.lt/
Beda buvo tame, kad pagal uzsakyma ir minimalus kiekis 200L. Nepasirasiau.
Po LAAAAABAI ilgu ir nuobodziu ieskojimu radau dar pas vienus, bet cia jau kalbu apie Vokietija. Tie man pasiule, minimalus kiekis 20L. Esu prikabines nuotrauka. Mantosi kokioje taroje jie supilstyti. Dabar is ju visa laika ir perku. Pristato per 3-4 darbo dienas. Ar jie gali siusti ir ar siuncia i LT, as nezinau.
Pries savaite buvau gryzes i LT. Jei buciau zinojes, buciau parvezes.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 12, 2017, 22:31:58
Markevicius uzsako ir po 20 l. Beda ta, kad laukt reikia iki 3 savaiciu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 12, 2017, 22:57:23
Kas per bėda? Juk daugmaž iš anksto žinai kada tepalus keisi? Čiagi ne koks nors netikėtas gedimas...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Rugsėjo 12, 2017, 23:31:54
Markevicius uzsako ir po 20 l. Beda ta, kad laukt reikia iki 3 savaiciu.
Gal jau laikas keisti? Galiu atseikėti normą. Rytoj ryte varau į Kėdainius, galėčiau pakeliui užvežti
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Rugsėjo 13, 2017, 12:36:32
Ačiū už ištiestą pagalbos ranką. Tačiau nereikia - vakar prigriebiau Mobil Delvac XHP Extra 10W-40 pakuotę.
O bėda yra ta, kad už 10 dienų nusimato kelionė 2500 km. Keisti laikantis 10 k km tvarkos už ~ 1000 km, tad alyvos laukti 3 savaites negaliu.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Spalio 22, 2017, 20:29:42
Pasikeičiau tepalą, liko vienam kartui, pradėjau ieškoti. Kur pirkau anksčiau ano jau nebėra, gal pas Mobil ženklinimas pasikeitė, radau tokį, lyg ir geras pagal pradinius duomenis
http://www.alyva.lt/automobiliams/varikline-alyva/mobil-super-3000-x1-5w40-20l
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Spalio 22, 2017, 21:32:55
Delvac užsako ir po 20 litru. Bent jau Kaune.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Spalio 23, 2017, 07:30:18
O kokios įmonės pagalba galima tai atlikti?
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Spalio 23, 2017, 09:36:23
pmarkevicius.lt
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Spalio 23, 2017, 21:03:45
http://www.alyva.lt/automobiliams/varikline-alyva/mobil-super-3000-x1-5w40-20l

Vidutiniokas.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Lapkričio 29, 2017, 06:20:40
Vienam forume radau labai gerus atsiliepimus apie
http://www.oilchoice.ru/viewtopic.php?t=440
Parametrai iš tiesų man pasirodė geri. Gaminamas lyg ir ne Rusijoje o kažkur Europoje, bet kainos neradau
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: seras on Lapkričio 29, 2017, 10:03:43
Panasu kad musu varykliam tepalas ne panaceja.  :(   O aguonijos pratesimas. :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: SeQ on Lapkričio 29, 2017, 12:23:13
as taip pagalvojau su savo šviesaus proto galva :) ir nusprendziau :) ar tikrai taip svarbu siuo metu kokius tepalus pilam i savo 8+ metu senumo masinas? :) jei gamintojas taiko 2014-2017 metu technologijas tai 2006+ auto motorai turetu ryt beleka :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Lapkričio 29, 2017, 12:37:34
Kaip tik svarbu, kuo senesnė mašina, tuo svarbesnės darosi smulkmenos (jei jas galima taip vadinti)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 29, 2017, 14:01:33
Tepalas sintetika, bet kiti parametraine ypatingi..

O dėl tepalų technologijų tai apart žodelių nano, super, multi ir pan jau gal 20 metų kaip niekas nieko gudraus neišrado. Priedai tie patys, skiriasi tik jų kiekis mažėjimo linkme ekologijos dėlei. Ir dażniausiai priedai kurie yra geri varikliui kenkia ekologijai - automatu jų kiekis yra mażinamas...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Edgaras on Lapkričio 29, 2017, 15:05:35
Kaip gyvenimas parodė - tepalai yra tik dalis tiesos :)
150 000 km pyliau tik Motul kas 10 k km, ir užkalė, sutvarkė - įpylė, ką rekomendavo gamintojas - vėl užkalė.
O priežastis galima burt tik iš tirščių.
Visgi pranešimai, kad Land Rover vieni nepatikimiausių ne iš piršto laužti :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 29, 2017, 16:33:16
Motul tai Motul - yra geresnių.. bet ne tik tepale esmė. Šią vasarą kelionėje stebējau tepalo temperatūrą - o ji gali šoktelti iki 120C ir net daugiau priklausomai nuo greičio ir apkrovos. Tai va - važiuojant iki 120km/h tepalo temperatūra svyruoja maždaug tarp 105 ir 118-119 C, ir tai kai radiatorius išplautas nuo šiukšlių. O jei ne? Tepalo parametrai GARANTUOJAMI 105C.. Važiuojant greičiau - temperatūra bus dar didesnė. Kuo temperatūra aukštesnė tuo tepalas skystesnis ir tepimas blogesnis.
Ką tikrai reikia keikt tai Fordą - jie projektavo ir gamino šitą variklį PSA użsakymu. Beje, FL2 dedamas Fordo vsriklis irgi nepasižymi patikimumu...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Arunas on Lapkričio 29, 2017, 16:48:35
akivaizdu, kad variklio ilgaamžiškumui groja gerokai daugiau faktorių nei tik tepalai. Tas pats, kaip šiandien delfis rašo, kad mirė paskutinis žmogus gyvenęs dar 19 amžiuje, o ilgaamžiškumo paslaptis, kad ji valgė be gavo daug kiaušinių :) Nu mirk iš juoko, tai ką, dabar visiems pult valgyt kiaušinių ir ilgai ilgai gyvensim? 
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: RaimisB on Lapkričio 29, 2017, 16:59:57
nea, vakystėje reikėjo pradėt valgyt daug kiaušinių, vėlu dabar...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: antistatic333 on Kovo 12, 2019, 21:57:44
 ::)Sveiki, esu naujokas cia, todel ir paklausiu kaip "zalias". ..Arteja laikas keisti tepalus savo masiniukui RRS 2,7l . Ka patartumet is rimtesniu  gamintoju? Domina ne tik variklio alyva bet ir dezes.
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Kovo 12, 2019, 22:57:28
Gera kaina ir greičiausiai gaunamas varikliui
https://www.oltrade.lt/lt/alyvos-ir-tepalai/sunkvezimiu-ir-komercinio-transporto-variklines-alyvos/alyva-mobil-delvac-xhp-extra-10w-40-20l.html
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: ktuktu on Rugsėjo 07, 2019, 15:29:51
Gal ir daug skeptiku pasitaiko, bet yra daug tiesos.

1 dalis
Citata
https://www.youtube.com/watch?v=7sZa7tXBxbg

2 dalis
Citata
https://www.youtube.com/watch?v=GG8felWQepE
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 02, 2019, 23:00:02
Chebra, manau gera naujiena tiems vertina gerą alyvą...
Šiandien užeinu į autoaibę ir ką matau.. ?
Ogi išliaupsintą Idemitsu Zepro 5w-30...
(http://www.opium.lt/images/landrover/IMG_3031.JPG)
(http://www.opium.lt/images/landrover/IMG_8438.JPG)
(http://www.opium.lt/images/landrover/IMG_8439.JPG)

P.S. Turiu Mobil1 Delvac SHC 20L kanistroj, jei kam reikia kreipkitės(tik klubo nariams  :P)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 03, 2019, 09:25:48
Kad būtų išliaupsintas turėtų rašyti 5w-40 Diesel...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Gintarazz on Lapkričio 03, 2019, 12:38:46
Gal ir daug skeptiku pasitaiko, bet yra daug tiesos.

1 dalis
Citata
https://www.youtube.com/watch?v=7sZa7tXBxbg

2 dalis
Citata
https://www.youtube.com/watch?v=GG8felWQepE
        Tepalu , skirtu Rusijos rinkai , ar daromu testu ten , negalima taikyti mums,...  Nes net musu rinkoje neaiskios kilmes alyvos buna ,,,o ten ,,,,,,
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 03, 2019, 18:47:25
Nekreipiant dėmesio į šiuos filmukus apie nieką kaip tik Rusijoje galima surasti informacijos apie tepalus kurios kitur tiesiog nėra. Kas dėl tepalų skirtų Rusijos rinkai tai reiktų žiūrėt į Lukoil, Rosneft, Gazprom, THK gaminamus tepalus :) Gal nuskambės kiek juokingai - bet tarp jų gaminamų alyvų yra visai neblogų. Idemitsu Zepro 5W-40 Diesel ar Mobil 1 Delvac SHC 5W-40 bei dar keletas kitų tai vieninteliai normalesni išlikę žinomų koncernų tepalai pasaulinėje rinkoje ir tikrai nėra skirti vien Rusijos rinkai - neklaidinkim žmonių. O kad padirbtų ten yra - na gal ir daugiau, bet su tuo tai kiekvienoj šaly galima susitikti - juk tai kažkam tiesiog biznis su didele marža...
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: laimis17 on Lapkričio 04, 2019, 14:40:53
ot VMatas, prisikabimo prie vieno skaičiuko 🙂 O jei rimtai tai praleidau šį svarbų faktą. Soriukas, kaip sakoma ;)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Lapkričio 04, 2019, 18:19:05
Na papildomai dar reiktų susirūpinti kad tai yra C2 (ACEA) klasės alyva... ir magiškom raidelėm DPF... :D
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: Ec on Liepos 06, 2022, 23:33:44
https://www.alyva.lt/sunkiajam-transportui/sunkiasvorio-transporto-variklio-alyva/teboil-super-hpd-ecv-sae-10w40-20l?sort=p.price&order=ASC (https://www.alyva.lt/sunkiajam-transportui/sunkiasvorio-transporto-variklio-alyva/teboil-super-hpd-ecv-sae-10w40-20l?sort=p.price&order=ASC)

https://estmade.ee/wp-content/uploads/2020/04/Teboil-Super-HPD-ECV-10W-40-and-15W-40ENG.pdf (https://estmade.ee/wp-content/uploads/2020/04/Teboil-Super-HPD-ECV-10W-40-and-15W-40ENG.pdf)
Mano senajam traktoriui puiki, manau ir Disko visai neblogai tiktų
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: uniqa on Rugsėjo 26, 2022, 13:27:07
Sveiki, gal galite rekomenduoti kokybišką alyvą dėžei Land Rover Sport 3l dyzeliui? :)
Antraštė: Re: Kaip rinktis tepalą varikliui (daug raidžių :) )
Parašė: VMatas on Rugsėjo 29, 2022, 18:31:51
Jei religija kitaip neleidžia(pvz. viskas tik originalu) - ieškom ZF Lifeguard alyvos. Jei religija netrukdo  - einam pas patinkantį alyvos gamintoją ir žiūrim rekomenduojamas alyvas savo auto.