Autorius Tema: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9  (Skaityti 2894 kartai)

Atsijungęs ktuktu

  • Senbuvis
  • ***
  • Pranešimai: 220
  • location: Vokietija
  • LR dvasia: +2/-0
Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Įrašytas: Vasario 15, 2017, 22:28:48 »
Retorinis klausimas: kuris?
Trumpa istorija.
Kaip ir visa laika tepalai, filtrai ir vel i prieki  :) Bet viena grazia, sauleta vasaros diena, kaip zaibas is dangaus. Sedu, uzsikuriu, praeina kokios 2-3min pradedu vaziuoti. Isvaziavus is aiksteles uz kokiu 200m. pasigirsta kazkoks keistas svilpimas iz variklio skyriaus  >:( TO TIKRAI ITARTI NEGALEJAU. Greitis nedidelis, vaziuoju toliau. Bet nuojauta kuzda, kad cia kazkas negero. Stoju prie parduoduves i aikstele pasiziureti. Vaizdas siurpus. Lygtai kas butu tepalo slanga nupjoves. Po masina tepalo klanas, visas marsrutas kur nuvaziavau pazymetas riebiom tepalo linijom. Galima atsekti is kur ir iki kur vaziuota  ;D Raitausi rankoves ir po kapotu. Jieskau kur kokia slanga truko. Tepaluotas iki ausu, bet randu. Pasirodo ne slanga o vienoje puseje filtro tarpine isstumpta. Ir po spaudimu tepala lauk varo. To pasekoje ~ 5 litrai juodo tepalo ant asfalto nuvaziavus apie 300-400m. Cia vadinasi pazenklinau  :P juk nebutina vien tik baltais dazais kelia zenklinti. Spendimas priimtas, vietoje iskarto keiciamas naujas filtras su nauja tarpine.
Cia buvo tik viena istorijos dalis nutikusi vasara, siltuoju paros laiku. Antra tokia, kad vel viskas pasikartojo ziema per salcius. Uzkurus varikli, jam padirbus apie 1-2min. dar net nepradejus vaziuoti tepalo tarpine buvo izspjauta per viena sona >:(
Dabar tik skaiciai:  tepalas, fitrai nauji, ~7000km - pirmas spjuvis. Tepalas dapiltas iki normos (~5 lit.), fitras naujas, ~3000km - antras spjuvis.
Kas cia per mistika. Jei, mano nuomone, kazkas kistusi ar jau yra ussikisias, tai spjautu ir spjautu.
Tiesiog viska meginu suversti ant "nekokybisko" filtro "LPX100590". Su "MAN W713/9" tokiu fokusu nera buve. Siuo metu jau istatytas trecias LPX100590. Taip ir paranoja galima susirgti.  >:(

Cia keletas nuotrauku. Sveriau, matavau, uosciau....  ieskojau prie ko butu galima prisikabinti.
Nemanau, kad dar kazkam yra taip nutikia.
Mazdaug taip: rask 10 skirtumu  ;D ir naktimis galesi ramiai miegoti.



































« Paskutinį kartą keitė: Vasario 16, 2017, 07:36:05 nuo VMatas »

Atsijungęs Ec

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2895
  • Age: 55
  • LR dvasia: +19/-10
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #1 Įrašytas: Vasario 15, 2017, 23:30:06 »
Pasirinkčiau tą, pas kurį tarpinė giliau sėdi. Jei filtras buvo gerai prisuktas ir išstūmė tarpinę, reiškia kažkas negerai. Filtre yra du vožtuvai, vienas atbulinis, kad užgesinus variklį tepalas iš filtro neišbėgtų, kitas apvedimo (pagal paskirtį) ar apsauginis (pagal darbo principą), kurio paskirtis atsidaryti kai tepalo slėgis per aukštas ir nukreipti tepalą ne per filtruojantį elementą o tiesiogiai. Tavo atveju turėjo pasikimšti filtravimo elementas ir užstrigti tas vožtuvas. Būtent dėl šitos priežasties patartina pašildyti variklį šaltu metu prieš važiuojant, nes esant šaltam ir klampiam (tirštam) tepalui jis nefiltruojamas o per tą vožtuvą tiesiai iš karterio patenka į tepimo traktą
LR Discovery 3 TDV6

Kuo geresnis visureigis tuo toliau važiuoti traktoriui :)

Atsijungęs landstore.lt

  • Laiko patikrinti broliai
  • Gyventojas
  • **
  • Pranešimai: 647
  • LR dvasia: +8/-2
    • landstore.lt
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #2 Įrašytas: Vasario 16, 2017, 00:08:24 »
na, kad su originalu tokie trablai būtų tai 0 sveikų, knistis giliau manau reiktų :( juolab "krosas" su MANN teisingas, ne prie ko čia filtras mano manymu
« Paskutinį kartą keitė: Vasario 16, 2017, 00:10:08 nuo landstore.lt »

Atsijungęs ktuktu

  • Senbuvis
  • ***
  • Pranešimai: 220
  • location: Vokietija
  • LR dvasia: +2/-0
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #3 Įrašytas: Vasario 16, 2017, 13:51:39 »
Del variklio pasildymo sutinku. Bet tai du skirtingi metu laikai ir skirtingos lauko temperaturos.
Filtras gal ir ne prie ko, bet taip jau nutiko.

Atsijungęs RaimisB

  • Moderatoriai
  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 2704
  • Age: 2020
  • location: Vilnius
  • LR dvasia: +20/-19
    • www.eljunga.lt
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #4 Įrašytas: Vasario 18, 2017, 15:01:41 »
Statyciau slegio matuokli vietoj tepalo slegio daviklio, pradziai.
Defender 90 300TDI, Defender 110 TD5
www.eljunga.lt

Atsijungęs ZaliasRR

  • Gyventojas
  • ****
  • Pranešimai: 1222
  • location: VILNIUS
  • LR dvasia: +13/-1
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #5 Įrašytas: Vasario 18, 2017, 17:44:00 »
« Paskutinį kartą keitė: Vasario 18, 2017, 17:49:18 nuo ZaliasRR »
www.landrovergarazas.lt Range Rover p38 Ex, Range Rover L322

Atsijungęs ktuktu

  • Senbuvis
  • ***
  • Pranešimai: 220
  • location: Vokietija
  • LR dvasia: +2/-0
Re: Tepalo filtrai Land Rover LPX100590 ar MAN W713/9
« Atsakyti #6 Įrašytas: Vasario 26, 2017, 14:50:37 »
centrifugos filtra irgi keiti kartu ? http://www.handyhowie.co.uk/handyhowie/Disco_Oil_Filter.html

Kai keiciu tepalus, centrifugos filtra visada keiciu. Tik siuo konkreciu momentu keistas tik tepalo filtras.